۰ نفر
۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
حضور پاکبانان تهران در نجف و کربلا

تسنیم نوشت: مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از استقرار ۱۰۰ پاکبان در نجف و ۱۸۰ پاکبان در کربلا در ارتباط با رفت و روب معابر خبر داد.

صدر الدین علیپور، مدیر عامل سازمان پسماند اظهار کرد: شهرداری تهران طبق  روال سال‌های گذشته، بخشی از خدمات شهری اربعین حسینی(ع) را با در نظر گرفتن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برعهده گرفت که البته امسال  پاندمی کرونا، سبب ایجاد تغییراتی در نحوه خدمت رسانی از جمله کاهش نیروهای اعزامی به عراق و شرکت کنندگان در مراسم پیاده روی اربعین  شده است.

علیپور درباره خدمات ارائه شده در شهر نجف گفت: ۱۰۰ پاکبان در نجف اشرف مستقر و به دو گروه تقسیم شده و برای انجام مسئولیت در دو شیفت ۸ ساعته خدمت رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی با عوامل اجرایی و مسئولین مناطق برای  تبادل نظر وهماهنگی بیشتر برای انجام مطوب فعالیتها تصریح کرد: پزشکان شهر سالم برای معاینه و رسیدگی به وضعیت سلامتی پرسنل شهرداری همچنین نمایندگان  بازرسی، حراست و آتش نشانی طبق شرح وظایف، خدمت رسانی به زایران را به نحو مطلوب ارائه می‌دهند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با استناد به گزارش ارائه شده از جانب رئیس کمیته خدمات شهری مستقر در شهر نجف گفت: با توجه به شرایط پاندمی کرونا محل استقرار نیروهای شهرداری تهران با رعایت اصول بهداشتی از جمله  انتخاب مکان با ارتفاع سقف ۶ متر و فاصله استقرار بیش از یک متر لحاظ شده است.

وی در ادامه با تأکید بر اعزام تجهیزات لازم از قبیل جاروی فراشی، مخازن پسماند، کیسه زباله و... به عراق طی روزهای گذشته و برگزاری جلسات هماهنگی با معاون خدمات شهری شهرداری کربلا درباره نحوه  خدمت عوامل اجرایی شهرداری تهران در شهر کربلا خاطرنشان کرد: نیروهای شهرداری با کاور مخصوص و تجهیزات موجود اقدام به رفت و روب معابر در محدوده‌های مشخص شده از سوی شهرداری کربلا  شامل خیابان‌های منتهی به حرم امام حسین(ع) و صحن عقیله بنی هاشم کرده و این خدمت رسانی تا روز بعد از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به  اعزام حدودا ۱۸۰ نفر نیروهای کارگری و ستادی به شهر مقدس کربلا افزود: این افراد در اسکانهای پیش‌بینی شده دارای امکانات رفاهی و آسایشی مناسب و نزدیک به حرمین مطهر مستقر شده‌اند و با برنامه‌ریزی و نظارت مناسب در دوشیفت صبح و بعد از ظهر با استفاده از تجهیزات و امکانات خدمات شهری مناسب به لحاظ کیفی و کمی بصورت مستمر در حال انجام وظایف محوله هستند.

وی در انتها با اشاره به بازدیدهای به عمل آمده توسط نماینده مقام معظم رهبری در شهر نجف و اعضای شورای اسلامی شهر تهران از محل اقامت و نحوه خدمات رسانی عوامل اجرایی شهرداری تهران  و ابراز رضایت و قدردانی آنها گفت: در بازدیدی که طی روزهای گذشته از محل اسکان خدام الحسین(ع) شهرداری تهران و تجیهزات و امکانات ارسالی توسط  حجت الاسلام حسینی نماینده مقام معظم رهبری در شهر نجف اشرف انجام شد، از حضور عوامل شهرداری تهران برای همکاری و مساعدت در زمینه تسهیل زیارت زائران سیدالشهدا در اربعین حسینی قدردانی به عمل آمد و البته امیدواریم با ریشه‌کن شدن کرونا شرایط حضور در کربلا  برای همگان به سهولت  میسر شود.

۴۷۲۳۳

کد خبر 1558690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =