رای دیوان درباره املاک قولنامه‌ای نیازمند بازنگری است

رئیس کمیسیون شهر هوشمند، اقتصاد شهری و مشارکت‌های شورای شهر کرج گفت: بحث صدور پروانه در املاک قولنامه‌ای مشکلات زیادی در کشور و کرج ایجاد کرده که باید در رای دیوان عدالت اداری بازنگری شود.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «عمار ایزدیار» در چهاردهمین جلسه رسمی شورا که با حضور سرزده «علیرضا عباسی» نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: به دنبال ابلاغ رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت صدور پروانه برای املاک قولنامه‌ای شاهد بلاتکلیفی افرادی هستیم که پرونده‌های آنها تا نزدیکی صدور پروانه ساخت پیش رفته بود اما رأی صادره مانع از پیشبرد کار شده است.

وی افزود: این افراد از سال گذشته تاکنون در بلاتکلیفی به سر می‌برند و جا دارد که وضعیت آنها به صورت شفاف تعیین تکلیف شود.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند، اقتصاد شهری و مشارکت‌های شورای شهر کرج از رئیس قوه قضاییه درخواست کرد تا هر چه زودتر گره ابطال مصوبه املاک قولنامه‌ای توسط وی بررسی و چالشی که شهرداری‌ها با آن مواجه شده است را برطرف نماید.

ایزدیار بیان کرد: قانون مشخصی برای تعیین تکلیف صدور پروانه املاک قولنامه‌ای وجود ندارد و باید با بررسی این موضوع در مجلس به صورت اساسی برای رفع مشکل اقدام کنیم.

وی ضمن اشاره به پرونده مالیات ارزش بر افزوده قبوض آبفا یادآور شد: در این راستا از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست می‌شود به منظور کمک جدی به بحث درآمدی شهر تدبیری اتخاذ شود که مالیات ارزش افزوده به کرج برگردد.

46

کد خبر 1559047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =