توسعه گردشگری استان یزد با استفاده از ظرفیت آیین‌های مذهبی

استاندار یزد با بیان اینکه گردشگری یکی از ظرفیت های مهم توسعه استان یزد است گفت: بر این اساس باید از ظرفیت گردشگری مذهبی و آیین‌های دینی استفاده بیشتری کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمدعلی طالبی در حاشیه آئین افتتاح نمایشگاه عکس و فیلم لحظه های عاشورایی، با اشاره به آیین های بی‌نظیر مذهبی در استان، گفت: در چند سال اخیر مراسم‌های عزاداری یزد مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته و «گردشگری مذهبی» پدید آمده است.

وی با بیان اینکه استان یزد دارای بی نظیرترین آیین های مذهبی است، اظهارداشت: نمونه عینی این آیین ها، مراسم های عزاداری یزد است به طوری که در طول پنج سال اخیر نیز این مراسم ها و برنامه ها مورد استقبال گردشگران مختلف داخلی و خارجی قرار گرفته است و توانستیم به اصطلاحی تحت عنوان گردشگری مذهبی بپردازیم. 

استاندار یزد ادامه داد: معتقدم پرداختن به این موضوع و استفاده از ظرفیت های هنری برای بازنمایی آیین های مذهبی و دینی از جمله عزاداری ها می تواند علاوه بر انتقال این فرهنگ و تاثیرگذاری بر دیگر فرهنگ ها بواسطه آموزه های دینی و معنوی استان، به معرفی استان و بازشدن پنجره های جدید پیش روی توسعه گردشگری استان کمک کند. 

طالبی در پایان با بیان اینکه عکاسان بسیار خوبی در استان یزد فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: امیدوارم اقدامات و فعالیت هایی نمونه ی برگزاری جشنواره و مسابقه عکاسی عاشورایی به دیگر حوزه های مختلف هنری تعمیم پیدا کرده و حتی این برنامه ها بعد ملی داشته باشد.

توسعه گردشگری استان یزد با استفاده از ظرفیت آیین‌های مذهبی

48

کد خبر 1559049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =