رئیس جمهور کره جنوبی خواستار ممنوع شدن خوردن گوشت سگ شد

ایسنا نوشت: مون‌جائه‌این، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی خواست که خوردن گوشت سگ، این سنت بحث برانگیز، ممنوع شود.

به نوشته روزنامه یواس‌ای تودی، سالانه حدود یک میلیون سگ برای مصارف غذایی در کره جنوبی کشته می‌شود. این اقدام در بین نسل‌های جوان چندان پسندیده و مورد نظر نیست اما این سنت همچنان میان نسل‌ قدیمی‌های کره طرفداران خود را دارد. طبق یک نظرسنجی اعلام شده است که ۸۴ درصد از مردم کره جنوبی گوشت سگ نمی‌خورند و ۶۰ درصد حامی ممنوعیت این سنت هستند.

این در نشست کابینه از کیم بوو کیوم، نخست وزیر کره جنوبی پرسید: آیا زمان آن نرسیده که مصرف گوشت سگ منع شود؟


مون، شهرت فراوانی در حمایت از سگ‌ها دارد و در مجتمع ریاست جمهوری خود چندین سگ دارد از جمله "توری" که خودش منجی او بوده است.

کره جنوبی قانون حفاظت از حیوانات را برای جلوگیری از کشتن سگ‌ها و گربه‌ها دارد گرچه که مصرف این گوشت این حیوانات در رستوران‌ها ممنوع نیست. در فرهنگ کره، مصرف گوشت سگ ویژگی اساطیری دارد و این باور وجود دارد که گوشت سگ قدرت مردانگی را افزایش می‌دهد. دولت کره به علت ترس از واکنش سنت ‌گرایان، این قانون را اصلاح نکرده است.

مصرف گوشت سگ بدنامی زیادی برای کره جنوبی بخصوص در رخدادهای بین‌المللی نظیر المپیک ۲۰۱۸ داشته است. بخش ورزشی یو اس ای تودی حتی در آن سال تصاویری از نگهداری تعداد زیادی سگ در یک قفس قبل از کشتن آنها منتشر کرد. 

کیم جون وون، رئیس نهاد حفاظت از حقوق حیوانات گفت: اگر مردم کره، خوردن گوشت سگ را متوقف کنند، هیچ بازاری برای خرید و فروش وجود نخواهد داشت.

311311

کد خبر 1559113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیرهوشنگ IR ۲۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  0 0
  امان از دست این چشم بادامی ها یکم مونده نسل سگ و گربه رو خشک کنن عجب اشتهایی مواظب باشین وقتی مهمان کره یا چینی داشتین تنهاش نزارین
 • IR ۰۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
  0 0
  فقط خوردن سگ از نظرشون مشکل داره؟ حیوونای دیگه حقشونه که خورده بشن یا دادگاهی محکومشون کرده به خورده شدن؟
 • ابوالفضل IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
  0 0
  اسلام کاملترین دین هست.. 1430سال قبل اعلام کرد که گوشت سگ و خوک و حیواناتی که برای انسان مفید نیست.. و حتی مصرف ش باعث بیماری میشود.. ممنوع و مصرف گوشت بعضی حیوان دیگر. حرام.. است.... حالا بعد از اینکه تکنولوژی در جهان بیشرفت کرده و علم در سراسر دنیا... بروز شده.... تازه اینها میان میگن.. بخاطر حفاظت از حیوانات.. گوشت سگ نخورند... هنوز نمی فهمند که سوسک و سگ و گربه خوردن.... در این زمانه.... کمال نفهمی هست. چون علم ثابت کرده مصرف گوشت بعضی حیوانات برای انسان خوب نیست و مضر هست... هنوز نمی فهمند که اگر بنا باشه حمایت از حیوانات فقط مد نظر باشه.. بس گوشت گوسفند نخورید و بگین از گوسفندان حمایت می کنیم... نه عزیزان... اینطوری نیست... باید بفهمین که... هر حیوانی ارزش خوردن ندارد..... تا اسلام نیاورند در حماقت خواهند ماند...
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
  0 0
  خدارا شکر که حداقل دین ما سگ را نجس خوانده ولی از خوردن و کشتنش منع کرده است. کشورهایی که خودشون را متمدن میدانند و حامی حیوانات چرا نسبت به کشتن سگ و گربه به عنوان غذا سکوت کرده اند. ما حیوان آزاری میکنیم یا شما؟