۰ نفر
۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
بنکسی، رابین هود دنیای هنر است

ایسنا نوشت: نقاشی دو تکه‌ای «دخترک و بادکنک» اثر بنکسی، هنرمند مشهور به مزایده گذاشته می‌شود.

روز جمعه از نسخه دوبخشی «دخترک و بادبادک»، اثر هنری مشهور بنکسی، هنرمند گرافیتی بریتانیایی، در حراجی کریستیز رونمایی شد.

این اثر هنری دو بخشی، یک کودک را در حالی به تصویر کشیده است که یک بادکنک قرمز قلبی شکل را به سمت آسمان رها می‌کند. این اثر در سال ۲۰۰۵ توسط بنکسی نقاشی شده است.

این نقاشی دوتکه‌ای از سال ۲۰۱۳ در یک مجموعه خصوصی بریتانیایی نگهداری شده است. انتظار می‌رود این اثر در حراجی روز ۱۵ اکتبر(۲۳ مهر) حداکثر به قیمت ۴.۷ میلیون دلار فروخته شود.

کاترین آرنولد، مدیر بخش آثار هنر معاصر اروپایی حراجی کریستیز می‌گوید: «البته که بنکسی پادشاه خیابان‌ها است، او به نحوی شبیه رابین هود دنیای هنر است.»

به گفته آرنولد، نخستین‌ بار در سال ۲۰۰۲، «دخترک و بادکنک» بر روی دیوار خیابانی در لندن دیده شد و چند سال بعد در محل دیگر و در نهایت این نقاشی دوتکه‌ای در سال ۲۰۰۵ خلق شد.

آرنولد معتقد است «دخترک و بادکنک» به یکی از آثار برجسته بنکسی تبدیل شده و بسیار مشهور است.

با این‌که نام بنکسی به عنوان یکی از آشناترین نام‌ها در جهان هنر به شمار می‌رود، اما هویت این هنرمند همچنان ناشناس باقی مانده است. آثار این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته‌اند.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1559844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =