هوای تهران برای گروه‌های حساس آلوده است

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با توجه به پایداری جوی و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد مورد انتظار است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ‌بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز جمعه (۹ مهر ۱۴۰۰) برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد مورد انتظار است که ناشی از پایداری جوی و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است. در طول روز همراه با جو نسبتاً آرام و کاهش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت جمعه هم‌زمان با ترافیک شامگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت نامطلوب وجود خواهد داشت. عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز شنبه ( ۱۰ مهر ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی در نخستین روز هفته، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.

کاهش تندی باد در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. همچنین با حاکمیت پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی روز شنبه بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1559925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =