۰ نفر
۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
فدراسیون کشتی دست به جیب شد

در آستانه مسابقات جهانی نروژ فدراسیون کشتی تصمیم گرفت به جز پول توجیبی، مبلغ 500 میلیون تومان هم به اعضای دو تیم آزاد و فرنگی پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمدابراهیم امامی درباره آخرین وضعیت تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در فاصله یک روز مانده تا آغاز رقابت‌های جهانی 2021 اسلو نروژ اظهار داشت: اعضای این تیم چهارشنبه راهی نروژ شدند و روز گذشته هم یک جلسه تمرینی برگزار کردند. از ساعت 10:30 امروز به وقت اسلو هم تمرین خود را شروع کردند. رحمان عموزاد، یونس امامی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع که فردا مسابقه دارند تمرینات خاص پیش از مبارزه را زیرنظر پژمان درستکار در دستور کار قرار داده اند.

وی افزود: نکته خوب این است که به نسبت سال‌های گذشته تیم ما مقداری زودتر از حد معمول به محل مسابقات اعزام شد. روابط بین‌الملل فدراسیون زمان اعزام را با سرمربیان تیم‌های آزاد و فرنگی هماهنگ کرد. تیم آزاد سه روز زودتر از شروع رقابت‌ها اعزام شد. مدیر روابط بین‌الملل ما هم از قبل در محل مسابقات حضور یافت و کارها را انجام داد. اعضای تیم بلافاصله پس از رسیدن به نروژ به اتاق‌های خود در هتل رفتند. این برنامه را برای اعضای تیم کشتی فرنگی هم داریم. بچه‌ها با آمادگی لازم به اسلو رفتند و فدراسیون سعی کرد با برگزاری اردوهای مناسب از لحاظ روحی و جسمانی به بهترین شکل آماده مسابقات شوند.

سخنگوی فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: جوایز دلاری هم برای مسابقات از قبل مشخص شده بود. فدراسیون تصمیم گرفت به جز پول توجیبی، مبلغ 500 میلیون تومان هم به اعضای دو تیم آزاد و فرنگی پرداخت کند. همه چیز مهیا است. صبح امروز هم علیرضا دبیر و حمید سوریان به نروژ اعزام شدند تا هم در کنار اعضای تیم باشند و هم برای انتخابات هیأت رئیسه اتحادیه جهانی که آبان ماه در صربستان برگزار خواهد شد، رایزنی کنند. به همین منظور با رؤسای فدراسیون‌های حاضر در نروژ جلساتی دارند.

امامی در خصوص اینکه از بین نفرات اعزامی کشتی آزاد به المپیک فقط حسن یزدانی و امیرحسین زارع در مسابقات شرکت کرده‌اند و تیم جوانی راهی نروژ شده، توضیح داد:‌ تیم آزاد ما بسیار جوان است. چند کشتی‌گیر زیر 19 سال داریم و میانگین سنی زیر 23 سال است. حتی حسن یزدانی به عنوان کاپیتان تیم ملی که بالاترین سن را میان نفرات اعزامی دارد، زیر 26 سال است و در المپیک 2024 سنش به 30 نمی‌رسد.

وی  در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم اضافه کرد: تیم کشتی فرنگی هم بامداد دوشنبه هفته آینده به اسلو اعزام می‌شود. مسابقات این تیم از 16 مهر شروع خواهد شد. آنها هم تیم بسیار جوانی هستند. محمد بنا تیم خوبی را آماده کرده اما آن تیم از کشتی آزاد باتجربه‌تر است.

سخنگوی فدراسیون در خصوص مانور فدراسیون جهانی روی دیدار احتمالی حسن یزدانی با دیوید تیلور و زمان مسابقه کاپیتان تیم کشتی آزاد، گفت: یزدانی  و تیلور جزو نفراتی هستند که در روز اول روی تشک می‌روند. امیدواریم با توجه به حساسیت مردم ایران روی این مسابقه، پهلوان ما بتواند بر دیوید تیلور غلبه کند تا دل مردم شاد شود.

امامی در مورد تعویق قرعه‌کشی لیگ برتر کشتی عنوان کرد: تصور نمی‌کردیم لیگ برتر امسال تا این حد از جانب تیم‌ها مورد استقبال قرار بگیرد. قرار بود فصل جدید را با حضور 8 تیم در کشتی آزاد و 8 تیم در کشتی فرنگی برگزار کنیم. زمان قرعه‌کشی هم 7 مهر اعلام شد اما به دلیل استقبال کم سابقه و اعلام آمادگی 18 تیم در کشتی آزاد و 14 تیم در کشتی فرنگی تصمیم گرفته شد لیگ این دو رشته با حضور 12 تیم در چهار گروه سه تیمی برگزار شود. برای اینکه فرصت مناسبی برای آماده‌سازی و برنامه‌ریزی بهتر به وجود آوریم، قرعه‌کشی را به پس از رقابت‌های جهانی نروژ موکول کردیم.

وی خاطرنشان کرد: یک هفته بعد از قرعه‌کشی شاهد برگزاری مسابقات هستیم و به احتمال فراوان فصل جدید لیگ برتر کشتی به شکل متمرکز برگزار خواهد شد. برخی استان‌ها متقاضی میزبانی دور رفت و برگشت هستند. در حال حاضر هم تیم‌ها در حال ثبت قرارداد با کشتی‌گیران خودشان هستند. پس از اتمام رقابت‌های لیگ برتر بلافاصله چرخه انتخابی تیم ملی برای مسابقات جام‌جهانی 2022 با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور انجام خواهد شد. فدراسیون مانند تیم اعزامی به المپیک و جام‌جهانی 2021 برای مسابقات جهانی سال آینده هم روی این چرخه تأکید دارد. نگاه فدراسیون هم عدالت‌محوری و المپیکی است و امیدوارم بچه‌ها می‌توانند در المپیک موفق باشند.

بیشتر بخوانید: علت پرداخت نشدن پول رادوشویچ

253 251

کد خبر 1559985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =