دو هزار عدد تابلو و علایم ایمنی در راه های قزوین نصب شد

رییس اداره توسعه ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از تهیه، نصب و تعمیر ۲هزار و ۹۴عدد تابلو و علایم ایمنی در راههای این استان طی نیمه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ امیر علی‌پور،  رییس اداره توسعه ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین با اعلام این خبر گفت: این تابلوها به منظور ارتقای ایمنی جاده ها به طور مرتب تهیه، تعمیر و نظافت می‌شوند.

او همچنین از خط کشی هزار و ۱۱۰کیلومتر از راههای استان در ۶ماهه ابتدای سال جاری خبر داد و اضافه کرد: سالانه حدود ۲هزارکیلومتر از راههای استان اعم از آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها وراه‌های اصلی و فرعی خط‌کشی می شوند.

علی‌پور در ادامه به عملکرد این اداره در حوزه حریم راهها اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۸مورد تخلف در حریم راه‌ها شناسایی شده که از این تعداد برای ۱۷۱ مورد از تخلفات پیگیری و اخطار صادر شده است.

رییس اداره توسعه ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، ایمن‌سازی شیب شیروانی راهها به طول ۵۳کیلومتر، احداث و تعمیر و نگهداری ۳۳۶متر مربع تابلوی اطلاعاتی راهها، اجرای روشنایی طولی در ۲کیلومتر از راه‌ها و نواحی گردنه های مه‌گیر و روشنایی نقطه‌ای در هشت تقاطع همسطح نقاط پرتصادف را از دیگر اقدامات این اداره در جهت ارتقای ایمنی راه‌های استان عنوان کرد.

۴۶

کد خبر 1560570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =