وقف یکی از مترقی ترین نسخه های شرع مقدس و فقه اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: وقف یکی از مترقی ترین نسخه های شرع مقدس و فقه اسلامی است که موجب می شود پرونده اعمال انسان تا روز قیامت باز بوده و نتیجه اعمال واقفین در پرونده اعمالشان ثبت و ضبط گردد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به میزبانی دفتر خود که به مناسبت دهه وقف صورت گرفت، اظهار کرد: این نسخه مترقی در ادیان دیگر کمتر دیده شده است و متدینین باید به خوبی از این ظرفیت استفاده کنند.

وی افزود: مسئولین نیز باید در جهت توسعه و گسترش این فرهنگ بیش از پیش فعالیت نمایند.

 نماینده ولی فقیه در استان سمنان تصریح کرد: باید جهت معرفی بیش از پیش ظرفیت وقت به اقشار مختلف جامعه تلاش کنیم.

وی عنوان کرد: متدینین باید بدانند که اگر به دنبال روشی برای جاودانه کردن نام و یاد خود هستند ، یکی از بهترین نسخه های موجود وقف است.

حجت الاسلام والمسلمین مطیعی گفت: باید تلاش کنیم تا با شفاف‌سازی در درآمد و نحوه هزینه کرد عواید موقوفات و اجرای نیات واقفان خیراندیش، اعتماد مردم را بیش از پیش به این سنت حسنه جلب کنیم.

وی بیان کرد: از دیگر نکاتی که باید به خوبی در مدیریت موقوفات رعایت شود، اجرای دقیق منویات واقفین و هزینه عواید موقوفات در راستای نیت واقف است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان افزود: در این زمینه اوقاف به خوبی عمل می کند و لازم است متولیان امر در این مهم دقت کافی را داشته باشند.

 وی افزود: افرادی که به عنوان مستاجر املاک و اموال موقوفه را در تصرف دارند نیز موظفند حقوق موقوفات را به خوبی رعایت کرد و اجاره بهای موقوفات در اختیار خود را به نرخ عادله روز پرداخت کنند.

48

کد خبر 1561473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =