۲ نفر
۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۳
او به فقیر و وزیر یکسان احترام می‌گذاشت

یادداشت زیر به قلم رنا اسماعیل، معاون مدیرکل انجمن خیریه المبرات و مدیر مجتمع آموزشی الکوثر در لبنان است که این متن را به مناسبت درگذشت بانو پروین خلیلی، همسر امام موسی صدر در اختیار خبرآنلاین قرار داده است.

بانو پروین خلیلی یا همان «ام صدری» را با همه ویژگی‌های رفتاری خاصش به یاد می‌آورم. رابطه خانوادگی ما با خانواده صدر از قبل از به دنیا آمدن من آغاز شده بود. از وقتی که خاطرات بچگی را به یاد دارم.  
مهم‌ترین رفتاری که از همان بچگی در او دیده بودم و تا امروز که خودم مادر و مادربزرگ شده ام، هنوز در ذهن من برجسته مانده، احترام یکسان و برابر او با همه است. «ام صدری» در کلام و لحن گفتاری با احترام و به صیغه جمع با همه سخن می‌گفت. از کوچک تا بزرگ برای او فرق نداشت. با همه‌ افراد مختلف، از فقیر و نیازمندی که برای مشکلش به ایشان مراجعه می‌کرد تا وزیر و وکیل ، به صورت برابر و یکسانی، احترام آمیز برخورد می‌کرد. به همه توجه ویژه داشت و از هر کسی انگار که مهم‌ترین شخص است، به بهترین شکل پذیرایی می‌کرد. همه آنهایی که با «ام صدری» ارتباط داشتند، شاهد این رفتار و کردارش بودند.

خاطره ویژه ای از رفتارهای او به یادم دارم. هر بار که برای درمان بیماری به بیمارستان می‌رفت، وقتی بستری به پایان می‌رسید و بهبود می‌یافت، برای همه پرستاران و کارکنان آن بخشی که بستری بود، هدیه می‌خرید و تشکر می‌کرد.
معمولا خیلی‌ها ابتدا که در بیمارستان بستری می‌شوند به پرستاران و گروه درمان پول می‌دهند تا بیشتر به آنها توجه و رسیدگی شود. اما ایشان این کار را نمی‌کردند. او نمی‌خواست برای رسیدگی بیشتر به آنها رشوه‌ای بدهد بلکه در پایان کار از زحمات آنها قدردانی می‌کرد. به نظرم این روش بسیار والا و یک تعامل انسانی ارزشمند با مردم بود. 

خدا او را رحمت کند و در بهشت جای دهد. او در قلب ما جایگاه ویژه ای دارد. ان‌شاالله که در آن دنیا باز هم بتوانیم در کنارشان باشیم.

بانو پروین خلیلی، همسر امام موسی صدر  پنجشنبه 8 مهر ماه 1400 در سن 83 سالگی در لبنان درگذشت.

او به فقیر و وزیر یکسان احترام می‌گذاشت

کد خبر 1561620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
    0 0
    روحشان شاد و یادشان گرامی باد دست پرورده امام موسی صدر که از شانرده سالگی در کنارشان بودند جز این نمی تونست باشه دریغ و درد که حضور و جسم امام موسی صدر رو در این زمانه نداریم دریغ ..........