ورود امیرعبداللهیان به لبنان/ وزیر خارجه در لبنان با چه کسانی ملاقات و رایزنی می‌کند ؟

ایرنا نوشت: شبکه خبری "المنار" لبنان بامداد پنجشنبه از ورود حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه ایران به فرودگاه بیروت خبر داد.

 المنار به جزییات بیشتر این خبر هیچ اشاره‌ای نکرده است.عبداللهیان که در راس هیاتی به روسیه سفر کرده بود شامگاه چهارشنبه مسکو را به مقصد بیروت ترک کرده بود.

وی با هدف تبریک تشکیل دولت به مقامات و مردم لبنان و همچنین برای رایزنی با مقامات این کشور عازم بیروت شده است.

وزیر امورخارجه ایران پیش از سفر به بیروت، عصر روز سه شنبه وارد مسکو شد و روز چهارشنبه در دیدار با سرگئی لاوروف همتای روسی خود طیف وسیعی از مسائل دوجانبه‌ای و منطقه‌ای را مورد بررسی قرار دادند.این نخستین سفر امیرعبداللهیان به لبنان پس از انتخاب به عنوان وزیر امورخارجه جدید ایران است.

ورود امیرعبداللهیان به لبنان

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه بیروت گفت تهران هرگز از کمک به بیروت درصورت درخواست، دریغ نمی‌کند.

به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه لبنانی "المنار"، عبداللهیان در کنفرانس مطبوعاتی پس از وورد به فرودگاه بیروت گفت: جمهوری اسلامی کاملا اطمینان دارد که لبنان قادر خواهد بود بر تمام سختی‌هایی که با آن روبروست، فائق آید، همانگونه که مردم دوست و برادر لبنان بر تمام مراحل سختی که پشت سر گذاشته اند، فائق آمده‌اند.

وی همچنین تشکیل دولت جدید لبنان را صمیمانه به مردم این کشور تبریک گفت.
درهمین حال ایوب حمید عضو فراکسیون توسعه و آزادسازی به نمایندگی از جنبش امل و نبیه بری رییس مجلس لبنان ورود وزیر امورخارجه ایران به کشورشان را به ویژه در این مرحله حساس که منطقه در آن به سر می‌برد، خوش آمد گفتند.
حمید علی دیگر نماینده مجلس لبنان نیز به نقش توسعه‌ای که ایران در لبنان پس از جنگ 33 روزه در سال 2006 بازی کرد، اشاره کرد و گفت که جمهوری اسلامی در تمام پیروزی‌های لبنان روبروی دشمن صهیونیستی سهیم است.

امیر عبداللهیان در لبنان با چه کسانی ملاقات و رایزنی  می‌کند ؟

براساس گزارش المنار، عبداللهیان قرار است، امروز پنجشنبه با «میشل عون» رییس جمهوری لبنان، «نبیه بری» رییس پارلمان، «نجیب میقاتی» نخست وزیر و «عبدالله بو حبیب» وزیر امور خارجه جدید لبنان دیدار کند.
علاوه بر این، المنار گزارش داد که وزیر امورخارجه ایران همچنین قرار است با نمایندگان جناح‌ها و گروه‌های فلسطینی در سفارت ایران در بیروت دیدار کند.
هیاتی از حزب الله و به نمایندگی از سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش مقاومت لبنان، هیأتی از جنبش امل، شماری از علما و سیاستمداران لبنانی به همراه محمد جلال فیروزنیا سفیر ایران در بیروت به استقبال از عبداللهیان در فرودگاه بیروت حضور داشتند.
سفر عبداللهیان به بیروت، پس از سفر روز سه‌شنبه وی به روسیه و دیدار با مقامات روسی صورت می‌گیرد. وی شامگاه چهارشنبه مسکو را به مقصد بیروت ترک کرده بود.

2323

کد خبر 1561637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =