حضور محمد سلوکی و جناب‌خان در افتتاحیه جشنواره فیلم کودکان‌ونوجوانان

سعید نصر، کارگردان مراسم افتتاحیه سی‌وچهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان‌ونوجوانان اصفهان از حضور محمد سلوکی به عنوان مجری این مراسم، گرامیداشت یاد علی لندی، نوجوان ایذه‌ای و هنرنمایی گروه جناب‌خان در این رویداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کارگردان مراسم افتتاحیه سی‌وچهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان‌ونوجوانان اصفهان، برنامه‌های این آئین را تشریح کرد.

براساس اعلام ستاد اطلاع‌رسانی سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان‌ونوجوانان، سعید نصر، کارگردان مراسم افتتاحیه این دوره از جشنواره اظهار کرد: «مراسم افتتاحیه جشنواره کودک، از ساعت ۱٨:۱۵ امروز جمعه ۱۶ مهر آغاز می‌شود. این در حالی است که محمد سلوکی، هنرمند اصفهانی اجرای این مراسم را بر عهده دارد و در دو بخش از این مراسم، براساس شعار جشنواره امسال که «سینما، سرزمین خیال» است به روایت‌گری می‌پردازد. همچنین در این مراسم میزبان هنرنمایی گروه جناب‌خان هستیم.»

کارگردان این مراسم با اشاره به حضور گروه‌های هنرمندی که در زمینه کودک‌ونوجوان فعالیت می‌کنند، افزود: «متناسب با شعار امسال جشنواره که «سینما، سرزمین خیال» است گروه‌های کودک‌ونوجوان در بازه زمانی ۱۰ دقیقه‌ای قطعه‌ای ترکیبی از هنرهای نمایشی، موسیقی و نمایش عروسکی را رونمایی و اجرا خواهند کرد.»

او با بیان این که دعوت از نوازندگان موسیقی کودکان‌ونوجوان برای بخشی از مراسم افتتاحیه در دستور کار است، تصریح کرد: «تفاوت این بخش از برنامه با سال‌های گذشته استفاده از قطعات مشهور موسیقی، به رهبری ارکستر احسان عباسی به صورت اجرای ترکیبی است. همچنین برگزاری ارکستر از نظر متحدالشکل بودن و مدل لباس، متفاوت است.»

نصر به دو بخش آئینی و ارزشی تعریف‌شده در مراسم افتتاحیه این دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان‌ونوجوانان نیز اشاره کرد و گفت: «یکی از این بخش‌ها مرتبط با کرونا است که با رویکردی بین‌المللی ارائه می‌شود. آیتم دیگر این بخش در قالب هنری و با تعامل مخاطبان داخل سالن است که با موضوع «پروانه‌ها از شعله‌ها پروا ندارند» برگزار می‌شود. البته برای یادبود و پاسداشت شهید علی لندی، قهرمان نوجوان فداکار ایذه‌ای در سال جاری، تمثال‌هایی از چهره و قهرمانی او در سالن افتتاحیه به اشکال مختلف به نمایش درمی‌آید.»

کارگردان مراسم افتتاحیه سی‌وچهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان‌ونوجوانان استفاده از جلوه‌های ویژه تصویری برای دکور جشنواره را از دیگر ابتکارات مراسم افتتاحیه این دوره از جشنواره اعلام کرد و ابراز داشت: «مراسم افتتاحیه به مدت ۱۳۰ دقیقه برنامه‌ریزی شده که امیدواریم شادی را برای کودکان شهر به همراه داشته باشد.»

سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان‌ونوجوانان، به دبیری علیرضا تابش از ۱۶ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۰ (۸ تا ۱۳ اکتبر ۲۰۲۱) با شعار «سینما، سرزمین خیال» برگزار می‌شود.

حضور محمد سلوکی و جناب‌خان در افتتاحیه جشنواره فیلم کودکان‌ونوجوانان

۵۷۲۵۹

کد خبر 1562030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =