امیرعبداللهیان: تشکیل دولت گام مهمی برای رسیدن به وحدت ملی لبنان است

طی دیدار دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عبدالله بو حبیب وزیر امور خارجه لبنان موضوعات مورد علاقه مشترک دو کشور مورد ارزیابی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این دیدار امیرعبداللهیان تشکیل دولت جدید در لبنان را به همتای خود تبریک گفت و آن را گام مهمی برای رسیدن به وحدت ملی در لبنان توصیف کرد.

وزیر خارجه کشورمان همچنین اراده جمهوری اسلامی ایران برای استمرار پشتیبانی از لبنان در عرصه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد و افزود ظرفیت های بزرگ برای گسترش همه جانبه مناسبات میان دو کشور وجود دارد. در بخش اقتصادی فرصت های خوبی در زمینه های مختلف برای توسعه همکاری ها داریم و با کنترل همه گیری کرونا می توانیم گردشگری میان دو کشور را نیز گسترش دهیم.

امیرعبداللهیان آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور را در آینده‌ای نزدیک اعلام نمود.

وزیر امور خارجه لبنان نیز در این ملاقات با یادآوری روابط تاریخی و عمیق میان دو ملت اظهار داشت توافقات بسیاری میان دو کشور وجود دارند که باید اجرایی شوند. وی در بخشی از اظهارات خود، به تاثیر مشکل بحران سوریه بر اقتصاد لبنان اشاره کرد و تصمیم دولت لبنان برای برطرف کردن مشکلات با سوریه را مورد تاکید قرار داد.

 امیر عبداللهیان از وزیر امور خارجه لبنان دعوت به عمل آورد به منظور استمرار مشورت‌های سیاسی موجود میان دو کشور به تهران سفر نماید. این دعوت مورد پذیرش وزیر لبنانی قرار گرفت.

311311
کد خبر 1562086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =