نقش رسانه های مازندران در ارتقا امنیت اجتماعی استان موثر بود

فرمانده انتظامی استان مازندران با تاکید بر ضرورت تعامل سازنده و دو سویه رسانه و نیروی انتظامی گفت: پلیس و اصحاب رسانه دو قطب مهم در افزایش احساس امنیت و آرامش عمومی جامعه هستند و نقش رسانه های مازندران در ارتقا امنیت اجتماعی استان موثر بود.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، سردار مرتضی میرزایی به مناسبت هفته ناجا اظهار داشت: پلیس در تولید و تامین امنیت اجتماعی تکیه بر رویکرد مشارکتی دارد.

وی، تصریح کرد: مبنای ماموریت های نیروی انتظامی، اجتماعی محور و مردم محور است و رسانه می بایست با انعکاس اقدامات برجسته پلیس و ارائه مشکلات مردم، پلیس را در برقراری امنیت هرچه بهتر جامعه یاری رسانند.

میرزایی با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی و حمایت خوب اصحاب رسانه از برنامه های هفته ناجا از نقاط قوت این هفته است، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی با رویکرد مردم محوری از مهمترین رویکرد های نیروی انتظامی در این هفته خواهد بود.

فرمانده انتظامی استان مازندران در بخش دیگری از سخنان خود، رسالت رسانه ها را در آگاه سازی مردم جامعه بسیار مهم برشمرد و افزود: امروز رسانه توانسته است جایگاه خود را در تاثیر گذاری بر افکار عمومی مردم به اثبات برساند و هیچ رویداد یا اتفاقی نمی تواند بدون استفاده از رسانه ها حرف خود را به گوش دیگران برساند.

میرزایی، پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی را مولفه مهم در سالم سازی فضای جامعه دانست و افزود: در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی در کنار اقدامات نیروی انتظامی، سازمان های مختلف وظایف و مسئولیت های مشخصی دارند که جامه عمل پوشاندن به این وظایف با تاکید بر مشارکت مردم می تواند جامعه را در برابر آسیب های اجتماعی بیمه کند.

این مقام انتظامی جایگاه رسانه و خبرنگاران را بسیار حساس و مهم قلمداد و تصریح کرد: از وظایف اصلی خبرنگاران ایجاد پل ارتباطی مردم با پلیس است و امیدوارم که خبرنگاران پلیس را در جهت خدمت رسانی برای امنیت جامعه بیشتر یاری کنند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه در حال حاضر احساس امنیت در استان مازندران در جایگاه خوبی قرار دارد، گفت: آحاد مردم جایگاه واقعی پلیس را شناخته و به آن اعتماد کرده‌اند و بدون مشارکت مردم و نهادهای اجتماعی امنیت مطلوب در جامعه محقق نمی شود.

وی در این دیدار ضمن تشریح برنامه های روز شمار هفته ناجا گفت: به دلیل تقارن هفته ناجا با مراسم های دهه آخر صفر و برابر تدابیر صورت گرفته، هفته ناجا در سال جاری از ۱۷ مهر ماه آغاز و تا ۲۳ مهر ادامه خواهد داشت.

میرزایی با اعلام برنامه های شاخص هفته ناجا، گفت: هفته نیروی انتظامی در استان با اجرای مراسم صبحگاه عمومی، همایش تجلیل از نمونه های ترافیکی ، امحاء موادمخدر، ارتباط مستقیم و چهره به چهره با مردم در جهت رسیدگی به مطالبات مردمی و مشکلات آنان، افتتاح طرح های عمرانی ناجا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و دیدار با خانواده معظم شهدا و غباروبی مزار شهدا برگزار می شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1562300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =