اعتراض باشگاه‌های انگلیسی؛ چرا تسلیم سعودی شدید؟

ورزش سه نوشت:19 باشگاه انگلیسی از اتحادیه فوتبال این کشور درخواست برگزاری جلسه ای کرده اند تا اعتراض خود به خرید سهام نیوکاسل توسط سعودی ها را ابراز کنند.

سه روز پیش بود که اعلام شد صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی به ریاست بن سلمان ولیعهد این کشور، با قراردادی 305 میلیون پوندی 80 درصد سهام باشگاه نیوکاسل را خریداری کرده و مالک این باشگاه شده است.

این خبر موجی از شادی را میان هواداران نیوکاسل آورد و آنها بیرون روزشگاه سنت جیمز پارک به جشن و پایکوبی هم پرداختند ولی در میان باشگاه های دیگر انگلیسی بازخورد مثبتی نداشت. سعودی ها 18 ماه در تلاش بودند تا مالک نیوکاسل شوند و پس از دادن تضمین های لازم مبنی بر عدم دخالت حکومت سعودی موفق شدند امضای نهایی اتحادیه فوتبال انگلیس را بگیرند.

اعتراض باشگاه‌های انگلیسی؛ چرا تسلیم سعودی شدید؟

طبق ادعای نشریه گاردین، 19 باشگاه انگلیسی تقاضای جلسه ای فوری کرده اند تا با سران اتحادیه در مورد اتفاق اخیر صحبت کنند. آنها معتقدند دیگر برای به هم زدن این قرارداد دیر شده ولی توضیح می خواهند که چرا این قضیه آنقدر دیر به اطلاع شان رسیده و اینکه چرا در نهایت تسلیم سعودی ها شده اند.

مارس گذشته نیز باشگاه های لیگ برتر به ریچارد مسترز مدیر اجرایی و گری هافمن رئیس لیگ برتر در مورد توافق نیوکاسل با سعودی ها اعتراض کرده بودند ولی این اعتراضات به جایی نرسید. انتظار می رود که نیوکاسل به تدریج تبدیل به منچسترسیتی یا پی اس جی جدید فوتبال اروپا شود.

251 251

کد خبر 1562347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =