۰ نفر
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰

ایرنا نوشت: رژیم صهیونیستی که اواخر سال گذشته میلادی روابط خود را با مغرب عادی کرده بود، «دیوید گوورین» را به عنوان سفیر خود در رباط تعیین کرد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، "دیوید گوورین" سفیر سابق اسراییل در مصر را به عنوان سفیر خود در مغرب منصوب کرد.

دیوید گوورین ۵۸ ساله، پنج سال پیش به عنوان جانشین «حاییم کورین» و سفیر جدید رژیم صهیونیستی ماموریت خود را در سفارت مصر آغاز کرده بود.

وی پیش از این منصب رئیس میز اردن و کشورهای مغرب زمین در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی و در دهه نود قرن گذشته نیز سمت دبیر اول سفارت این رژیم در مصر را بر عهده داشت.   

روابط میان مغرب و مراکش در پی توافق سازش موسوم به توافق ابراهیم از اول دسامبر گذشته پس از مدت ها قطع روابط دیپلماتیک، از سر گرفته شد.

دولت مغرب پس از امضای توافقنامه سازش با رژیم صهیونیستی، با موج محکومیت در جهان اسلام روبرو شده است و مسؤولان، شخصیت‌های سیاسی و دینی و مردم کشورهای اسلامی با صدور بیانیه‌های مختلف، برگزاری تظاهرات و سمینارهای متعدد در مناسبت‌های گوناگون بر مخالفت خود با این رویکرد سازشکارانه تاکید کرده و سازشکاران را خائن به مسئله فلسطین و آرمان‌های فلسطینی‌ها و جهان اسلام خواندند.

311311

کد خبر 1562858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =