النشره: کمک ایران به لبنان پیام‌های مهمی در بر دارد/نتایج مثبت سفر امیرعبداللهیان به زودی نمایان می‌شود

ایسنا نوشت: یک رسانه لبنانی در گزارشی به اعلام آمادگی ایران برای کمک به لبنان و پیام های سیاسی این مساله پرداخت.

 پایگاه خبری النشره با اشاره به سفر اخیر حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان به لبنان به نقل از محافل حزب الله و جریان هشت مارس اعلام کرد که نتایج مثبت این سفر به زودی نمایان خواهد شد.

این محافل سیاسی می گویند که زمان و اهمیت سفر بر افزایش حضور محور مقاومت در منطقه و بهبود موقعیت و نقش آن بعد از محقق کردن پیروزهای مختلف به ویژه شکست پروژه ساقط کردن مقاومت لبنان و شکست پروژه ساقط کردن نظام سوریه و همچنین پیروزی ها در عراق و یمن و مقابله با نقشه های آمریکا تاکید دارد.

در این گزارش آمده است: امیرعبداللهیان در دیدار با رهبران حزبی به طور شفاف گفت که نفوذ آمریکا در منطقه کاهش خواهد یافت و این عقب نشینی بر پیشرفت گفت وگوهای هسته ای میان ایران و آمریکا و تهران و ریاض تاثیر خواهد گذاشت و محور مقاومت با محافظت از حضور سیاسی خود و تثبیت معادله مشارکت در دولت لبنان پیروزی های میدانی خود را محقق کرد و لبنان از تفاهمات و توافقات در منطقه سود خواهد برد.

محافل سیاسی یاد شده می گویند که اعلام آمادگی تهران از زبان وزیر خارجه این کشور برای اجرای پروژه های مختلف از جمله بازسازی بندر بیروت و ایجاد دو نیروگاه برق در بیروت و جنوب، یک پیام سیاسی مهم به همراه دارد و مفاد پیام این است که نفوذ آمریکا در لبنان کاهش یافته است اما این نفوذ از طریق برخی دستگاه های اطلاعاتی آمریکایی و غربی و عربی که سفارت های خود را به لانه های جاسوسی علیه لبنان و مقاومت و تمام فعالان این محور تبدیل کرده اند، باقی خواهد ماند. 

در ادامه این گزارش به سخنرانی امشب سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان و همزمان بودن آن ها با این تحولات اشاره شده است.

311311

کد خبر 1562912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =