چرا موفق‌ترین دختر وزنه‌بردار ایران روی سکو اشک می‌ریخت؟

ایسنا نوشت: دختر وزنه بردار ایران بعد از نایب قهرمانی در مسابقات نوجوانان جهان گفت: برای کسب مدال طلا خیلی تلاش کردم اما همیشه شانس با آدم یار نیست و در مسابقات جوانان سال آینده تلاش می کنم به طلا برسم.

یکتا جمالی دختر وزنه بردار ایران در سال ۲۰۲۱ توانست عملکرد درخشانی از خود نشان دهد و مدال های تاریخی را به دست آورد. جمالی در مسابقات جوانان جهان با وجود اینکه رده سنی اصلی اش نوجوانان بود، توانست سه مدال برنز بگیرد که اولین مدال های تاریخ وزنه بردای ایران در مسابقات جهانی محسوب می شد. او در مسابقات نوجوانان جهان هم نایب قهرمان شد و ۲مدال نقره و یک برنز گرفت و برای اولین بار وزنه برداری زنان ایران را صاحب مدال نقره کرد.

جمالی در مورد اینکه موفق ترین چهره وزنه برداری زنان ایران در سال ۲۰۲۱ بود، بیان کرد: خدا را شکر که در مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان جهان توانستم مدال بگیرم. البته در مسابقات نوجوانان جهان برای کسب مدال طلا خیلی تلاش کردم  اما همیشه شانس با آدم یار نیست. من قبلا گفته بودم تلاش می‌کنم رنگ مدالم را ارتقاء بدهم و این کار را انجام دادم اما  به مدال طلا نرسیدم. در مسابقات جوانان سال آینده تلاش می‌کنم به طلا برسم.

جمالی در پاسخ به این پرسش که چرا در هنگام اهدای مدال روی سکو اشک می ریخت؟ گفت: خیلی ناراحت بودم چون وزنه های آخرم را می زدم به طلا می رسیدم اما هر چه به گذشته برگردیم باز هم نمی توانیم چیزی را درست کنیم. اکنون برایم تجربه ای شد که بتوانم در مسابقات بعدی بیشتر تلاش کنم و مدال طلا بگیرم.

نایب قهرمان نوجوانان جهان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه با توجه به تاریخ سازی هایی که داشته است این انتظار را دارد که حمایت مسئولان از وزنه برداری زنان بیشتر شود، تصریح کرد: تا الان خدا را شکر فدراسیون حمایت کرده است و قطعا حمایت فدراسیون و کادرفنی نبود، نمی توانستم در این مسابقات شرکت کنم. از مسئولان ورزش درخواست دارم حمایت هایشان از وزنه برداری زنان بیشتر شود.

او در مورد واکنش خانواده اش واطرافیانش نسبت مدال آوری مجددش،  گفت: از خوشحالی گریه می کردند و می گفتند خیلی تلاش کردم. معلمان و مدیر مدرسه ام نیز خیلی تشویقم کردند و تبریک گفتند.

جمالی در مورد اینکه آیا در سال های آینده شاهد افتخارآفرینی های بیشتر از او خواهیم بود؟ تاکید کرد: سال ۲۰۲۱، آخرین سال نوجوانانم بود و از سال ۲۰۲۲ وارد رده جوانان می شوم. باید تلاشم را دوبرابر کنم و رنگ مدالم را ارتقاء دهم. همه تلاشم را می کنم تا خودم را ثابت کنم.

دختر وزنه بردار ایران در پاسخ به این پرسش که مدالش را به چه کسی تقدیم می کند، تاکید کرد: مدالم را به تمام کسانی که برایم زحمت کشیدند تقدیم می کنم. افراد زیادی کنارم بودند و کمکم کردند و از همه آنها سپاسگزارم.

 جمالی در مورد واکنش کشورهای دیگر به مدال آوری دختران ایران بیان کرد: کشورهای مدال آور می گفتند واقعا دختران ایران قوی هستند و با وجود اینکه تازه وزنه برداری زنان ایران شروع شده اما در مسابقات اخیر با قدرت شرکت کرده اندو مدعی مدال بودند. واکنش ها مثبت بود.

او در مورد تجربه خود از زیارت خانه خدا بعد از پایان مسابقه اش گفت: خیلی حس خوبی بود و آرامش عجیبی پیدا کردم. دفعه اول بود که به زیارت خانه خدا می‌رفتم و محو آنجا شده بودم و برای همه دعا کردم.

۲۵۷ ۲۵۱

کد خبر 1563904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =