پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه مجموعه ورزشی شهید سلیمانی اردکان

مشاور ورزشی مدیرعامل چادرملو با اشاره پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی فاز نخست طرح مجموعه ورزشی شهید سلیمانی گفت: انتظار می‌رود این ورزشگاه تا نیمه اول سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، «محمدرضا شریف» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هرچند در شرایط حاضر و نوسانات اقتصادی ترسیم چشم‌انداز برای ورزش شرکت معدنی و صنعتی چادرملو دشوار بود ولی با ارزیابی وضعیت و پتانسیل‌های موجود برای این بخش چشم‌اندازی تدوین و ترسیم شد.

وی افزود: البته تا قبل‌ از ترسیم این چشم انداز نیز فعالیت‌های ورزشی چادرملو در بخش کارگری خیلی خوب بود و حتی بعضاً شاهد اقدامات حمایتی و کمکهای مالی برون‌سازمانی شرکت در برخی رشته‌های ورزشی شهرستان بودیم ولی با ترسیم این چشم انداز خود را مقید به ساختار سازمانی و اقدامات برنامه محور می‌دانیم تا اگر هزینه‌ای نیز در ورزش می‌شود، نه از روی اجبار بلکه براساس برنامه و مفید باشد.

شریف به آغاز عملیات اجرایی مجموعه فرهنگی رفاهی ورزشی شهید سلیمانی اردکان در زمینی به وسعت ۴۲ هکتار اشاره و تصریح کرد: این طرح در فاز نخست از سال ۱۳۹۸جهت ساخت ورزشگاه شش‌ هزار نفری سرپوشیده و چندمنظوره با بهره‌مندی از استانداردهای بین‌المللی آغاز شده و برآورد می‌شود بهره برداری آن ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته باشد.

وی به پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی فاز نخست این طرح اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته جهت سرعت گرفتن این طرح، انتظار می‌رود این ورزشگاه تا نیمه اول سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد و در ادامه شاهد عملیات اجرایی و تکمیل مجموعه در بازه دو تا سه سال آینده باشیم.

مشاور ورزشی مدیر عامل چادرملو اظهار کرد: متأسفانه مفهوم تیم‌داری نه استان و حتی کشورمان به‌درستی جا نیفتاده و به دلیل تعریف نشدن ساختار مناسبی جهت تیم‌داری و باشگاه‌داری تاکنون شاهد موفقیت‌های چشمگیری در این حوزه حداقل در ورزش استان یزد و شهرستان اردکان در سطح باشگاهی نبوده‌ایم.

وی از  تأسیس باشگاه فرهنگی‌ ورزشی چادرملو در همین راستا خبر داد و ابراز امیدواری کرد از این طریق و براساس چشم انداز تعریف شده، ورود مؤثرتری در ورزش به ویژه ورزش حرفه‌ای داشته باشد.

شریف عنوان کرد: در وهله نخست از استعدادهای بومی شهرستان بهره خواهیم گرفت و در ادامه اهتمام به ورزش استان و سپس گستره فعالیتمان را در سطح کشور بسط خواهیم داد لذا تاکید داریم که فعالیت‌های ورزشی چادرملو را محدود به گستره‌ جغرافیایی شهرستان اردکان و استان یزد نخواهیم کرد.

وی با بیان این که در حال‌ حاضر شرایط برای تیم‌داری حرفه‌ای در باشگاه چادرملو مهیا نیست، گفت: باید براساس برنامه و چشم انداز ترسیم شده ضمن تامین زیرساخت‌ها و شکل دهی ساختار باشگاهی در ورزش چادرملو، باشگاه به سطحی برسد که خود به درآمدزایی برسد و مدعی هستیم براساس شاخص‌های ورزشی این مهم تحقق می‌پذیرد.

وی اعلام کرد: در حال حاضر تیم بدمینتون چادرملو تشکیل‌ شده و در گام بعدی تیم بانوان بدمینتون را شکل خواهیم داد و قطعا در ادامه در سایر رشته‌های ورزشی نیز فعالیت خواهیم کرد.

شریف در مورد انحلال خاتم اردکان به دلیل مسائل مالی در پاسخ به خبرنگاران گفت: وضعیت امروز تیم خاتم اردکان هیچ ارتباطی با چادرملو ندارد و جای تعجب است که چرا مدام این موضوع از چادرملو بازخواست می‌شود در حالی که این تیم اصلا در اختیار چادرملو نبوده و تنها چند بار به‌ خاطر مردم، حمایت‌های مالی از این تیم داشته‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: فراتر از مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کرده‌ و امروز نیز با شناخت از این مسئولیت، وارد حوزه ورزش شده ولی برنامه محور حرکت خواهد کرد.

«هادی عباسی» مدیر باشگاه فرهنگی‌ورزشی چادرملو نیز در این نشست به بیان توضیحاتی در مورد فعالیت‌های آتی این باشگاه پرداخت.

«نوید کاشی‌ساز» سر ناظر طرح ورزشگاه شش‌ هزار نفری سرپوشیده چادرملو نیز در جریان بازدید خبرنگاران از این طرح، اظهار کرد: تاکنون این طرح با صرف اعتباری حدود ۱۱۰ میلیارد تومان به پیشرفت ۶۰ درصدی رسیده و امیدواریم در نیمه سال ۱۴۰۱ مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی  با بیان این‌ که فازهای بعدی این مجموعه شامل یک پارک آبی شامل استخر بین‌المللی، همچنین یک سالن ورزشی هزار نفری، یک سالن ویژه جشن‌ها و مراسم‌ها و فضاهایی جهت کمپین تمرینی اردوهای ورزشی حتی در سطح ملی است، ابراز امیدواری کرد تا پایان سال دو فاز دیگر از این مجموعه وارد فاز عملیاتی شود.

کد خبر 1564326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =