مسیر سقوط ۴۰ درصدی قیمت خودروهای وارداتی

برخی از منتقدان طرح خودرویی مجلس می‌گویند اگر قرار است واردات خودرو هم انجام بگیرد، باید خودروهای باکیفیت ارزان قیمت در رنج قیمتی ۵۰ تا ۳۰۰‌میلیون‌تومان وارد شود، نه خودروهای لوکس.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طرح آزادسازی خودرو از اوایل شهریور امسال در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت، طرحی که طبق آن، واردات خودرو بدون انتقال ارز و همچنین در ازای صادرات، برای اشخاص حقیقی و حقوقی آزاد خواهد بود.

این در شرایطی است که واردات خودرو در خرداد ۹۷ توسط دولت و در راستای مدیریت منابع ارزی ممنوع شد. با این اتفاق، منحنی قیمت در بازار خودروهای خارجی کشور روندی صعودی به خود گرفت و در این میان، افزایش نرخ ارز نیز کمک کرد تا ارتفاع صعود بالاتر رود.

مسیر سقوط ۴۰ درصدی قیمت خودروهای وارداتی

در این میان مجلس قصد دارد با واردات مشروط خودروی خارجی، حباب قیمت را در بازار خودروی خارجی و داخلی تخلیه کند؛ این موضوع حتی خود را در بازار هم نشان داد؛ به طوری که در اوایل مهرماه شاهد ریزش قیمت خودروهای خارجی در بازار بودیم.

به گفته کارشناسان بازار خودرو و نمایندگان مجلس، در صورت عملی شدن مصوبه مجلس برای واردات خودرو، حباب قیمتی موجود در بازار خودرو تا حد زیادی از بین می‌رود؛ تا جایی که حتی در برخی اظهارنظرهای کارشناسان خودرو، صحبت از کاهش ۴۰ درصدی قیمت خودرو در صورت آزادسازی واردات خودرو می شود.

مشروح گزارش درباره جزییات طرح مجلس درباره واردات خودرو را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1564596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =