۲ نفر
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
عراقی‌ها به خیابان‌ها آمدند

ایسنا نوشت: مردم عراق بعد از ظهر امروز، یکشنبه در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی به خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور از جمله بغداد رفته و شعارهای ضد اسرائیلی و آمریکایی سر دادند.

 ساعاتی پس از اعلام رسمی نتایج انتخابات عراق، شمار زیادی از عراقی‌ها با رفتن به خیابان‌های بغداد مخالفت خود را با این نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات اعلام کردند.

به گزارش شفق نیوز، اکنون این تظاهرات گسترده در بسیاری از مناطق عراق از جمله بصره، موصل المحمودیه، تلعفر و بغداد در جریان است.

تظاهرکنندگان با بستن جاده‌ها و به آتش کشیدن لاستیک‌ها اعتراض خود را به نتایج انتخابات پارلمانی اخیر در این کشور اعلام کردند.

معترضان در بغداد پرچم‌های حسینی در دست داشته و شعارهای ضد اسرائیلی و ضد آمریکایی سر دادند.

به گفته شاهدان عینی، اولین تظاهرات از شهرستان‌ها و اطراف بصره در جنوب کشیده شده تا به مناطق شمال الحریه و منطقه الحسینیه در شرق بغداد کشیده شد. آنها شعارهایی در محکومیت عملکرد کمیسیون انتخابات و مخالفت با تقلب در انتخابات سر دادند.

حسام العامری یکی از فعالان در اعتراضات چارچوب هماهنگی گفت: اعتراضات ادامه خواهند یافت و احتمالا تبدیل به تحصن‌های مسالمت‌آمیز شوند و تا زمان برآورده نشدن مطالبات ما در بازشماری آرای تمام صندوق‌های رای یا برگزاری مجدد انتخابات پایان نخواهد یافت.

همزمان هیئت هماهنگی مقاومت عراق در بیانیه‌ای شدید اللحن اعلام کرد که معترضان حق تظاهرات داشته و به کسانی که حق آنها را مصادر کرده است، اعتراض می‌کنند.

در این بیانیه همچنین آمده که دستکاری در نتایج انتخابات از سوی ایادی خارجی و بروز تقلب در انتخابات تحت نظارت دولت، باعث شکست عملکرد کمیسیون انتخابات عراق و ناتوانی آن از ایستادگی در برابر اراده خارجی شده است.

311311

کد خبر 1564768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  25 1
  اصلا هم معلوم نیست کی پشت این قضیه ست!
  • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
   2 7
   مثل همیشه آمریکا
 • مهدی رنجبر IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  7 16
  الکاظمی احمق وقتی نگذاشت حشداشعبی رای بدن ازهمین جاتقلب شروع شدحق مردم ضایع شدومعلوم بوددوست نداشت مقاومت درعراق پیروزبشه واموررابه دست بگیره
  • از دیار سردار عشق IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
   2 15
   هر زمان که مردم عراق توانستند که میان اسلام آمریکایی و اسلام ناب تفکیک قائل شوند قطعا بصیرت سیاسی‌شان به حد مطلوب رسیده و می‌توانند حرکت جمعی و رو به رشدی داشته باشند. اما متاسفانه با این اوضاع باید سالها شکیبا بود تا شاید از تاریخ عبرت گرفته و حافظه تاریخی خود را بکار بیاندازند و بتوانند سره را از ناسره تشخیص دهند. چه کشید امیرمومنان از این جماعت کوته بین و دشمن نشناس!
 • IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  2 15
  مسائل سیاسی الانِ عراق مثل صد سال پیش ایرانه! زمان مشروطه که استعمار چگونه از آب گل آلود ماهی خودش را گرفت.... صد سال طول می‌کشد تا فهم سیاسی عراق به بصیرت ایران برسد البته آن هم شاید!..... نمی‌دانم چقدر با عراقیها گفتگو داشته‌اید. اما با کمی بحث سیاسی متوجه می‌شوید که نگاه سیاسی‌شان با نگاه دقیق ما ایرانیها فاصله زیادی دارد. خیلی فرق است میان دو دغدغه شکم و دغدغه آزادی و استقلال! آنوقت ابود که ارزش ملت خودمان برایم روشن شد! آنها دغدغه نان داشتند نه به نان رسیدند و نه روی خوش امنیت و استقلال را دیدند. البتهدر این میان هستند افرادی چون الحشدالشعبی و حزب الله عراق و .... که اینها سرداران پیکار با آمریکای خبیث و تزویر داخلی هستند. به امید روز رهایی از جهالت و تزویر
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  3 0
  اقای عامری دوزار تحمل باخت می داشتی مردم تو رو نمی خوان به کی باید بگن؟؟؟