پشنگ‌پور: برجام مشروعیت جنگ علیه ایران را از بین برد

مهرداد پشنگ پور تحلیلگر امور بین الملل در گفتگویی در کلاب هاوس خبرآنلاین بر ضرورت ادامه مذاکرات برجامی برای جلوگیری از فضاسازی های بین المللی علیه ایران تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین، مهرداد پشنگ پور گفت: سایه جنگ بر سر ایران را باید یک واقعیت دانست اما با درایت رهبری و تیم مذاکره کننده این خطر از سر ایران رفع شد. حتی آقای روحانی به نقل از مکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز اعلام کردند که غربی ها به توافقی برای حمله به ایران رسیده بودند.

وی افزود: اینطور نیست که بپنداریم هیچگاه سایه جنگ بر کشور نخواهد بود و کشورها با ما کاری نخواهند داشت. علاوه بر توان نظامی ایران طرف مقابل نیز توان خود را می سنجد. در شورای امنیت گام بزرگی برای جنگ علیه ایران آغاز شده بود در این راستا تصویب برجام نه تنها سایه جنگ را دور کرد بلکه از جنگ نیز مشروعیت زدایی کرد.

وی در آخر تاکید کرد: هم اکنون نیز هر جنگی علیه ایران نامشروع و بر خلاف موازین بین المللی است لذا ضروری است که ایران بدون اتلاف وقت و بازگشت به مذاکرات مانع از شکل گیری فضاهای گذشته علیه کشور شود.

مشروح این گفتگو به زودی منتشر خواهد شد.

311311

کد خبر 1564882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
    0 0
    کدام جنگ ، آنچه مطرح می شود ذهنهای وحشت زده افراد غربگرا که به تأسی از روحانی رئیس جمهور سابق بر ای ایجاد دسآورد سازی برای برجام آنرا مطرح کرده اند وکسانی کمی شمه ی سیاسی وآشنایی با وضعیت بین المللی داشته باشند می دانند که طرفهای غربی قادر نبودند درجنگ با عده ای پابرهنه دریمن ویا درسوریه موفقیتی کسب کنند وبعد از 20 سال حضور نظامی در افغانستان با سرافکندگی این کشور را ترک کرده اند آنوقت عده ای غرب پرست با ذهنی آلوده مدعی رفع جنگ درسایه برجام از ایران می کنند درحالیکه درطول سالهای حضور امریکا درمناطق مختلف جهان سابقه حمله مستقیم یک کشور بصورت علنی وعدم توان پاسخگویی نداشته واین جمهوری اسلامی ایران بود که با شلیک موشک به پایگاه عین الاسد واسقاط هواپیمای متجاوز بدون سرنشین وبا اعلام رسمی وقبول مسئولیت این اقدامات جرأت اقدام متقابل را نداشته است