یزد پانزدهمین استان ارزان کشور برای خانوار شهری در سال ۹۹

یزد در رتبه پانزدهم استان‌های کشور از نظر میزان متوسط هزینه‌های خانوار شهری در سال ۱۳۹۹ قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، مرکز آمار ایران در تازه ترین گزارش خود استان‌ها را براساس شاخص میزان متوسط هزینه های خوراکی و غیرخوراکی یک خانوار شهری در سال ۱۳۹۹ رده بندی کرده که بر این اساس یزد در رتبه پانزدهم ارزان ترین استان ها قرار گرفته است.

مرکز آمار ایران در این گزارش، میزان متوسط هزینه سالانه یک خانوار شهری را در استان یزد ۵۰۴ میلیون ریال اعلام کرده درحالی که متوسط کشوری این شاخص ۶۲۱ میلیون ریال گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، بیشترین هزینه یک خانوار شهری در استان‌های تهران، البرز، مازندران، بوشهر و مرکزی با ۹۵۷ میلیون ریال، ۷۲۷ میلیون ریال، ۶۶۲ میلیون ریال، ۶۱۱ میلیون ریال و ۵۹۹ میلیون ریال بوده است.

همچنین ارزان ترین استان‌ها برای هزینه یک خانوار شهری، به ترتیب در: خراسان شمالی، کرمان، اردبیل، خراسان جنوبی و سمنان با ۳۵۱ میلیون ریال، ۳۷۶ میلیون ریال، ۳۹۷ میلیون ریال، ۴۲۰ میلیون ریال و ۴۳۴ میلیون ریال اعلام شده است.

گفتنی است در طرح آمارگیری از هزینه خانوارهای شهری کشور، تهیه و پرداخت اقلام خوراکی و غیرخوراکی از جمله: نان، گوشت، شیر، روغن، میوه و سبزیجات، خشکبار و حبوبات، قند، شکر و شیرینی ها، نوشیدنی ها و غذاهای خوراکی، دخانیات، پوشاک و کفش، اجاره بهای مسکن، لوازم و اثاث منزل، بهداشت و درمان، حمل و نقل و ارتباطات، تفریحات، سرگرمب ها و خدمات فرهنگی، آموزش و سفر با تعداد نمونه های مشخص مورد محاسبه قرار می گیرد. 

48

کد خبر 1565895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =