گشت آزاد برای آشنایی خانواده‌های یزدی با آسیب‌های فضای مجازی

مجموعه کلیپ ۱۳ قسمتی "گشت آزاد" با هدف آشنایی خانواده های یزدی با آسیب های اجتماعی فضای مجازی از سوی واحد آموزش شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد و با مشارکت پلیس فتا، تهیه و تولید شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ حجت الاسلام والمسلمین "مجتبی صداقت" رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، با بیان اینکه استفاده نادرست از فضای مجازی، کارکردهای خانواده ها را دچار اختلال و آسیب کرده است، اعلام کرد: بروز آسیب های نوظهور می تواند زمینه ساز نوع جدیدی از آسیب های اجتماعی و روانی باشد، به همین دلیل برنامه ریزی برای شناسایی، پیشگیری و کاهش این نوع آسیب ها، لازم و ضروری است.

وی از ساخت مجموعه کلیپ "گشت آزاد" با موضوعات بررسی و شناساندن آسیب های فضای مجازی به خانواده ها خبرداد و گفت: این مجموعه کلیپ ها، با هدف افزایش آگاهی مردم از آسیب های فضای مجازی، ارتقای سواد رسانه ای، آموزش و پیشگیری از این جرایم ساخته شده است. در این مجموعه تلاش شده است که با استناد به پرونده های واقعی و آسیب دیدگان فضای مجازی، نحوه استفاده صحیح از این فناوری ارائه شود و امیدواریم انتشار آن در فضای مجازی گامی موثر برای راهنمایی خانواده ها برای استفاده مناسب از بستر فضای مجازی باشد.

صداقت با اشاره به پر رنگ تر شدن نقش ابزارهای ارتباط مجازی در زندگی بشر افزود: در شرایطی که سوء استفاده از این بستر افزایش یافته است، آگاهی دادن نسبت به جرایم فضای مجازی و شناساندن آن به کاربران، از اهمیت بسزایی برخوردار است، خانواده ها باید درباره جرایم قابل وقوع در فضای مجازی اطلاعات کافی داشته باشند و در موارد مورد نیاز از مشاوره های لازم بهره بگیرند.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با تاکید بر اینکه استفاده صحیح از فضای مجازی، فرصت و تسهیل کننده امور است، ادامه داد: اما در صورت عدم مدیریت صحیح و رهاشدن در آن، نتایج ناگوار و آسیب های متعددی به خصوص برای کودکان و نوجوانان بروز می کند که از انواع آن می توان انتشار تصاویر شخصی، فریب خوردن در فضای مجازی و زورگیری و سرقت های اینترنتی را نام برد.

وی اظهار امیدواری کرد با آموزش و فرهنگسازی شاهد کاهش آسیب های ناشی از استفاده نادرست از فضای مجازی باشیم.

48

کد خبر 1565898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =