پرسپولیس و استقلال باید تیم زنان تشکیل دهند!

ورزش سه نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا در موارد جدید خود برای اعطای مجوز حرفه‌ای، «تشکیل تیم زنان» را هم در الزامات قرار داده است.

مجوز حرفه‌ای چالش همیشگی باشگاه‌های ایرانی است و این فصل هم پرسپولیس باتوجه به بدهی خارجی سنگین خود به گابریل کالدرون و خواکین، نگرانی‌هایی از این بابت دارد که البته این مسئله احتمالا در هفته آینده برطرف خواهد شد اما نکات دیگری در این زمینه مطرح هستند.

روزنامه شرق الاوسط در شماره جدید خود با اشاره به آنچه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها به فدراسیون هر کشور اعلام کرده، نوشته: «معیارهای اجباری برای مجوز حرفه‌ای وجود دارند که در رده‌های مختلف ورزشی، زیرساختی، اداری، قانونی و مالی بررسی می‌شوند.»

به عبارت بهتر باشگاه‌ها باید نشان دهند که تیم فوتبال بزرگسالان دارند، زمین تمرین و بازی خود را معرفی کنند، چارت اداری را ارائه کنند، اساسنامه باشگاه را در اختیار قرار دهند و همچنین از نظر مالی، شفافیت را ثابت و نشان دهند که بدهی ندارند.

اما این روزنامه معروف در اخبار خاورمیانه، به نقل از منابعی در کنفدراسیون فوتبال آسیا، از الزاماتی تازه برای صدور مجوز حرفه‌ای خبر داده: «از این پس چند دستور دیگر هم پیش روی باشگاه‌های آسیایی قرار خواهد گرفت؛ تشکیل تیم زنان در رده حرفه‌ای، رجیستری تیم در ای اف سی، ثبت نام سوابق مالی تیمهای پایه در اسناد باشگاه و لیست حقوق و دستمزد تمام کارکنان باشگاه در رده بزرگسالان و پایه.»

فارغ از نکات مربوط به مسائل مالی، شاید نکته اصلی همان تشکیل تیم زنان در رده حرفه‌ای باشد که اتفاق جالبی در سطح فوتبال ایران و حتی آسیا خواهد بود و به عبارتی تیمهای مدعی فوتبال ایران نظیر پرسپولیس، استقلال، سپاهان و... برای ادامه حضور در لیگ قهرمانان باید در این رده هم تیمداری کنند و شاید به زودی وارد مسابقات آسیایی با تیم زنان خود بشوند!

یکی از مسئولان کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در این خصوص به خبرنگار ما گفت: «این الزام برای سال جدید وجود ندارد و شاید در سالهای آینده مطرح شود.»

این در حالی است که هنوز جزئیات این الزام از سوی منابع دیگر منتشر نشده است.

به نظر می‌رسد برای لیگ قهرمانان ۲۰۲۳ این یکی از مواردی باشد که تمام ۴۰ تیم حاضر در لیگ قهرمانان باید آن را رعایت کنند و بنابراین شاید لیگ فوتبال زنان ایران هم به کلی دچار تغییر و تحول بشود.

۲۵۷ ۴۱

کد خبر 1566144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =