هشتمین مرکز نیکوکاری اشتغال و کارآفرینی در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

هشتمین مرکز نیکوکاری اشتغال و کارآفرینی با عنوان «زینبیون» در فرخشهر افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، جاسم محمدی فارسانی در مراسم افتتاح این مرکز نیکوکاری بیان کرد: مراکز نیکوکاری توسط نیروهای مردمی و با حمایت این نهاد با هدف حمایت از اقشار نیازمند راه‌اندازی می‌شوند.

وی بابیان اینکه این مراکز در چهار سطح محله‌محور، مسجدمحور، صنفی و مراکز تخصصی توسط مردم هر منطقه راه‌اندازی و مدیریت می‌شوند افزود: مراکز تخصصی اشتغال و کارآفرینی با رویکرد کاریابی و ایجاد زمینه اشتغال مددجویان و خانواده‌های نیازمند استان فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به فعالیت ۱۲۲ مرکز نیکوکاری در سطح استان ادامه داد: از این مجموع ۸ مرکز به صورت تخصصی در زمینه اشتغال، ۸ مرکز در زمینه فرهنگی و ۳ مرکز نیز در زمینه زکات فعالیت می‌کنند.

محمدی بابیان اینکه مردم استان می‌توانند علاوه‌بر اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی با توجه به تخصص خود(به عنوان مثال، انجام رایگان خدمات ساختمانی) به نیازمندان کمک کنند اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۶ میلیارد و ۷۳۸ میلیون تومان کمک‌های مردم استان از طریق مراکز نیکوکاری به دست نیازمندان رسیده است.

وی ضمن تقدیر از تلاش و زحمات مسئولان مراکز نیکوکاری گفت: امیدوار هستیم مراکز نیکوکاری با مدیریت توانمند و حمایت‌‎های مردمی اثرات و برکات فراوانی در شهرها و مناطق مختلف استان داشته باشد.

لازم به ذکر است، اتاق برای بازی و سرگرمی فرزندان خردسال زنان شاغل در این مرکز نیکوکاری و اتاق مشاوره نیز در نظر گرفته شده بود.

46

کد خبر 1566759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =