۰ نفر
۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸
نیاز تهران به ۸۰ جایگاه سوخت جدید

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در شهر تهران حداقل ۸۰ جایگاه کوچک‌مقیاس نیاز داریم.

 سعید برخوردار گفت: در حال حاضر در کل استان تهران روزانه حدود ۲۵ میلیون فرآورده نفتی توزیع می‌شود که از این میزان حدود ۱۵ تا ۱۶ میلیون لیتر بنزین است.

وی درباره لزوم احداث جایگاه جدید سوخت در استان تهران افزود: ما در استان تهران ۳۳۹ جایگاه سوخت داریم که از این تعداد ۲۱۲ باب داخل شهر تهران واقع شده است که با توجه به موضوع گرانی زمین در برخی مناطق شهر مثل شمال، شمال غرب، شمال شرق و بخشی از جنوب شرق متقاضی برای احداث جایگاه کم است، البته رویکرد شرکت در سنوات گذشته این بود که با همکاری شهرداری جایگاه کوچک‌مقیاس احداث کنیم که تاکنون ۲۴ باب جایگاه به این شکل احداث شده است.

برخوردار با بیان اینکه هم اکنون در کل استان تهران روزانه حدود ۲۵ میلیون فرآورده نفتی توزیع می‌شود که از این میزان حدود ۱۵ تا ۱۶ میلیون لیتر بنزین است افزود: احداث جایگاه جدید فقط به این منظور است که هم خدمت‌رسانی به مردم سریع‌تر باشد و هم اینکه از به دردسر افتادن مردم برای سوخت‌گیری جلوگیری شود.

نیاز تهران به ۸۰ جایگاه سوخت جدید

معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران گفت: در حال حاضر حدود ۲۵ جایگاه در سطح تهران تعطیل هستند که دلیل عدم فعالیت این جایگاه‌ها تنها به خاطر مشکلات و اختلافات حقوقی داخلی است و به هیچ عنوان به مشکل جایگاه‌دار و شرکت پخش و یا موضوع ضررده بودن جایگاه مربوط نیست و شرکت پخش هر گونه همکاری جهت اعطای مجوز لازم برای راه‌اندازی مجدد و فعالیت این جایگاه‌ها را خواهد داشت.

وی درباره تسهیل در شرایط احداث جایگاه خاطرنشان کرد: در گذشته تسهیلاتی از سوی بانک‌های عامل برای احداث جایگاه جدید داده می‌شد، اکنون تسهیلاتی داده نمی‌شود، اما برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش به گونه‌ای است که به نیاز سوخت شهروندان پاسخ داده شود، مثلا با شهرداری برای احدث جایگاه کوچک مقیاس توافق شده، در فاز اول یک مزایده از سوی شهرداری برگذار شد و شرکت‌های صاحب نشان زمین معرفی شدند تا در قالب قراردادهای BOT بتوانند جایگاه به بهره‌برداری برسانند که تاکنون بخشی از پروژه‌ها اجرا شده و بخشی هم متوقف مانده که شهرداری باید پاسخگو باشد.

223227

کد خبر 1566871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =