آزادی ۱۰۵ محکوم مالی یزدی در هفت ماهه ابتدایی سال جاری

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۱۰۵ محکوم مالی جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با اعلام این خبر گفت: به همت ستاد دیه استان یزد و با مشارکت خیرین و نیکوکاران استان از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۱۰۵ محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند .

عظیمی ضمن تشکر از تلاش بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۲۳ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و تعداد ۸۲ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: بدهی این مددجویان مبلغ ۴۵۸ میلیارد ریال بود که مبلغ ۳۷۴ میلیارد ریال توسط اعضاء کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ گردیده و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۸۴ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۱۰۵ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۷۳ مددجو مربوط به محکومین مالی ، تعداد ۱۲ مددجو محکوم نفقه ، تعداد ۱۱ مددجو محکوم پرداخت مهریه ، ۷ مددجو محکوم پرداخت به دیه حادثه کار و ۲ مددجو محکوم به پرداخت دیه تصادفات رانندگی بودند .   

عظیمی با تاکید بر نقش بسزای شکات در حل مسئله پرونده ها و آزادی مددجویان از زندان گفت: در بسیاری از پرونده های موجود ، شکات مانند یک خیر عمل کرده و از حق خود تا حد بسیار بالایی گذشت نموده اند که این خود مسئله ی بسیار مهم و تاثیر گزار در حل موضوعات و آزادی محکومین مالی است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد گفت : هم اکنون تعداد ۸۵ مددجو مشمول مساعدت ستاد دیه در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی آنها مبلغی قریب به ۴۵ میلیارد تومان نیاز است .

48

کد خبر 1566919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =