رسیدگی مراجع حل اختلاف اداره کل کار لرستان به بیش از ۴۸۰۰ دادخواست

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان از رسیدگی مراجع حل اختلاف و تشخیص به ۴ هزار و ۸۲۷ دادخواست در استان خبر داد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علی آشتاب با بیان اینکه رسیدگی و اتخاذ تصمیم نسبت به دعاوی و اختلافات ناشی از اختلاف فردی بین کارفرما و کارگر از طریق هیات های تشخیص و حل اختلاف صورت می گیرد اظهار کرد : در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ این هیات ها به تعداد ۴ هزار و ۸۲۷ دادخواست رسیدگی کرده اند که منجر به صادر شدن تعداد ۳ هزار و ۲۲۳ رای منجر شده است .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین سیاست‌های اتخاذ شده وزارت متبوع برطرف کردن دعاوی بین کارگران و کارفرمایان به‌صورت سازشی می باشد تصریح کرد : با همکاری و هم افزایی با کارگران و کارفرمایان تلاش همکاران در مرحله اول سازش بین آنهاست که در شش ماهه نخست سالجاری تعداد یک هزار ۳۳۴ رای یعنی ۴۴ درصد آراء صادر بصورت سازشی حل فصل شده است .

وی به مهمترین سیاست این اداره کل در خصوص امنیت شغلی و صیانت از نیروی کار در استان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : صیانت و امنیت از نیروی کار و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و پشتیبانی و حمایت از تولید کنندگان است و مراجع حل اختلاف مصداق بارز سه جانبه گرایی بوده که در این کل تعداد ۲۱ هیات حل اختلاف و ۱۰ هیات تشخیص فعالیت می کنند.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1566948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =