تشکیل ستاد احیای زاینده رود و رفع معضل بزرگترین رود فلات مرکزی ایران

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: راه حل بلندمدت رفع مشکلات زاینده رود، تشکیل ستاد ملی احیای زاینده رود است تا شاهد شکل گیری جانی دوباره در فلات مرکزی ایران باشیم.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، روز گذشته نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در توئیتی از رئیس جمهور درخواست کرد که دستور تشکیل ستاد احیای رودخانه زاینده رود را صادر کند چون اهمیت این رودخانه حیاتی، از دریاچه ارومیه کمتر نیست.

حسین میرزایی در این ارتباط به خبرنگار خبرآنلاین گفت: در این مدت که نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم هستم با توجه به اینکه علاوه بر تحصیلات حوزوی، در رشته مهندسی عمران که یکی از زیرشاخه های آن مهندسی عمران آب است، فارغ التحصیل شده ام همواره به بررسی موضوع آب به عنوان مهمترین مساله استان اصفهان پرداختم.

وی افزود: در چندین بازدید، خط انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان و یزد را کنترل کردیم و خط انتقال آب از خلیج فارس به کارخانه های آب شیرین کن با شیوه اسمز معکوس، مورد بررسی قرار گرفت که دراین پروژه، هر ایستگاه با چندصدکیلومتر لوله گذاری، آب را به سیرجان منتقل می کند و از آنجا مقداری آب هم از مخازن سیرجان برای تامین آب مورد نیاز صنایع راهی اصفهان می شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خط انتقال آب به یزد هم بررسی شد و با همکاری شرکت آب منطقه ای استان اصفهان از طریق زمینی سرچشمه های زاینده رود مورد پایش قرار گرفت و به صورت هوایی هم از سرچشمه های زاینده رود و وضعیت کارون ۴ بازدید کردیم.

وی اضافه کرد: زمینه توسعه طرح باروری ابرها را با وزارتهای نیرو و جهادکشاورزی فراهم کردیم و با بررسی ذخایر آبخوان ها به موضوع آب در اصفهان پرداختیم.

میرزایی انتقال آب از خلیج فارس، انتقال آب میان حوضه ای، باروری ابرها و آورد طبیعی رودخانه و بررسی آبخوان ها را از اهم اقدامات بلندمدت رفع معضل حوضه زاینده رود برشمرد و توضیح داد: راه حل کوتاه مدت احیا زاینده رود خواندن نماز باران است چراکه هرکدام از این پروژه های مذکور زمان بر است. پس در مجموع راه حل کوتاه مدت معضل زاینده رود، خواندن نماز باران است و راه حل بلندمدت هم تشکیل ستاد ملی احیا زاینده رود خواهد بود تا شاهد دمیدن جانی دوباره در فلات مرکزی ایران باشیم.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1567029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =