واکنش عضو هیات رئیسه مجلس به حمله سایبری سیستم سوخت: برای آشوب و حوادث ضد امنیتی بود

ایسنا نوشت: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت صیانت از استحکامات زیربنایی کشور با تقویت پدافند غیر عامل تاکید کرد.

دکتر علی کریمی فیروزجایی در جمع خبرنگاران، گفت: موقعیت حساس کشورمان در منطقه و جهان می طلبد تا برای صیانت از منافع ملی در برابر هجوم سایبری دشمنان همیشه در حالت آماده باش باشیم.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با اشاره به واقعه‌ اختلال در سامانه کارت سوخت کشور افزود: این واقعه اهمیت افزایش تلاش ها برای صیانت از استحکامات زیربنایی در برابر هجمه های پیدا و پنهان را دوچندان کرده است.

نماینده مردم بابل با اشاره به تغییر ماهیت تهدیدات فراسرزمینی ادامه داد:جنگ سایبری در دنیای کنونی واقعیت انکار ناپذیر است وباید برای آن آماده بود.

دبیر هیات رئیسه مجلس یازدهم با اشاره به تلاش موفق دولت در واقعه اختلال در سامانه کارت سوخت افزود: دولت سیزدهم نشان داد با هوشمندی و چابکی درخور با حوادث مقابله می کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: یقینا این واقعه برای ایجاد آشوب و حوادث ضد امنیتی در کشور تدارک دیده شد و مقابله با حوادث ضد امنیتی نیاز به پیشگیری و برنامه ریزی  مستمر دارد.

کریمی فیروز جایی با تاکید بر لزوم تقویت پدافند غیر عامل گفت: دولت ومجلس باید در این زمینه گام های جدی تر بردارند.نماینده مردم بابل با تاکید بر اهمیت کار پدافندی در کشور گفت: مراقبت از سرمایه های ملی در برابر تهدیدات وظیفه همگانی و مطالبه جدی است.

عضو هیات رئیسه مجلس با انتقاد از برخی بی توجهی های گذشته به مقوله کار پدافندی در عرصه های زیر ساختی افزود: تحکیم زیر ساخت ها در شرایط پیچیده کنونی ضامن توسعه کشور است و سرمایه گذاری در زمینه مراقبت از سامانه های ملی در برابر هجوم سایبری و جنگ الکترونیک سطح ایمنی کشور و جایگاه آن را ارتقامی بخشد.

دبیر هیات رئیسه مجلس یازدهم گفت: مجلس شورای اسلامی برای حمایت از تلاش های دولت در تقویت پدافند غیر عامل کشور عزم راسخ دارد.

این نماینده مجلس دفاع ملی از ساختارها و زیربناهای کشور را فصل مشترک همه ارگانها، دستگاه‌ها و مسئولان دانست وافزود: در زمینه صیانت از منافع ملی هیچ اختلافی بین مسئولان پذیرفتنی نیست.

23231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1568566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =