۰ نفر
۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
حال بد تالاب هورالعظیم

ایسنا نوشت: رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه با اشاره به آبگیری ۶۰ درصدی هورالعظیم و وضعیت بحرانی تالاب، گفت: وضعیت مخازن ۳، ۴ و ۵ این تالاب بحرانی‌تر است.

محمد ساکی با اشاره به آخرین وضعیت هورالعظیم در پاییز امسال پس از تنش آبی تابستان اظهار کرد: وضعیت آبگیری تالاب هورالعظیم بحرانی است؛ در حال حاضر میزان آبگیری تالاب هورالعظیم ۶۰.۱۸ درصد است و وضعیت مخازن ۳، ۴ و ۵ این تالاب بحرانی‌تر است.

وی با اشاره به نبود ورودی آب به تالاب هورالعظیم، افزود: با توجه به وضعیت آبی سدها و خالی بودن مخازن، اکنون تنها راه این است که منتظر بارندگی باشیم تا میزان آبگیری تالاب بهتر شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه در خصوص وضعیت زیست آبزیان تالاب گفت: در حال حاضر تلفات گسترده‌ای از آبزیان در تالاب هورالعظیم مشاهده نشده است اما در جاهایی که عمق آب بسیار کم است قطعا اکسیژن و مواد مغذی آب کمتر می‌شود که در این نقاط، تلفات کمی از ماهیان مشاهده شده است.

ساکی با اشاره به مهاجرت پرندگان به تالاب هورالعظیم، افزود: با سرد شدن تدریجی هوا در مناطق سردسیر، از ابتدای مهرماه مهاجرت پرندگان آبزی و کنار آبزی به تالاب‌ هورالعظیم آغاز شده است و به تدریج پرندگان بیشتری در این تالاب حضور پیدا می‌کنند.

۴۷۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1569556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =