مانور پایداری حوزه گندم، آرد و نان در مازندران برگزار شد

به همت اداره کل غله و با مشارکت استانداری، پلیس امنیت اقتصادی، تعزیرات حکومتی، اداره کل صمت، انجمن صنفی کارخانجات آرد، صدا و سیما و شرکت حمل و نقل خلیج فارس ، مانوری با موضوع پایداری شهری و پدافند غیرعامل سایبری و حکمرانی در قلمرو ملی در جهت افزایش پایداری حوزه گندم، آرد و نان برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، مسئول حراست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: از آنجائی که قوت اصلی سبد تغذیه مردم نان می باشد لذا مراکز ذخیره سازی و نگهداری گندم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

محمدعلی رمضانی تصریح کرد: سیلوهای غلات با توجه به استراتژیک بودن در تقسیم بندی پدافند غیرعامل به عنوان مراکز حیاتی می باشد که می بایست مراقبت و صیانت ویژه ای در آن صورت بگیرد.

دبیر کارگروه پدافند غیرعامل اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران به مهمترین انگیزه برگزاری مانور پایداری در زنجیره گندم، آرد و نان استان اشاره کرد و گفت: با اجرای اصول پدافند غیرعامل در زنجیره گندم، آرد و نان می توان آستانه آسیب پذیری را افزایش داده و قدرت اثر تهدیدات و میزان خسارت های احتمالی ناشی از تهدیدات را به حداقل ممکن رساند.

وی به سناریوی این مانور اشاره کرد و گفت: در این مانور مواردی از قبیل نظارت و بازرسی بر واحدهای خبازی، در مدار تولید قرار گرفتن واحدهای خبازی دوگانه سوز در شرایط افت فشار گاز و یا قطع گاز و مدیریت آردرسانی به خبازی ها در شرایط حمله سایبری با هدف تامین گندم، آرد و نان در زمان بحران تمرین شد.

48 

کد خبر 1569707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =