سه هدف مهم رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ از زبان جانشین نیروی دریایی ارتش

ایرنا نوشت: جانشین نیروی دریایی ارتش هماهنگی بین نیروهای چهارگانه ارتش، استفاده از تجهیزات بومی و انتقال تجربه به نسل جوان را اهداف رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: این اهداف در این رزمایش به طور کامل محقق شد.

 امیر دریادار حمزه علی کاویانی با اشاره به دستاوردهای رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش گفت: برگزاری موفق این رزمایش حاصل هماهنگی و هم افزایی فوق العاده بین چهار نیروی زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش در منطقه راهبردی رزمایش است.

 وی ادامه داد: یگانهای عمل کننده در این رزمایش در یک منطقه بسیار مهم از نظر ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک به وسعت بیش از یک میلیون کیلومترمربع از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند (تا مدار ۱۰ درجه) ارتش توان رزمی و عملیاتی خود را به نمایش گذاشتند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: توجه ویژه به منطقه شمال اقیانوس هند و افزایش عمق عملیات رزمایش تا دریای سرخ توسط یگان‌های شناور اطلاعاتی و عملیاتی نیروی دریایی ارتش و استفاده از تجهیزات بومی از ویژگی‌های مهم این رزمایش بود.

دریادار کاویانی با اشاره به افزایش توان پهپادی در رزمایش مشترک ذوالفقار  ۱۴۰۰ ارتش گفت: پهپادهای بومی ارتش در یک فضای جنگ الکترونیکی واقعی توانستند علاوه بر افزایش عمق نفوذ کلیه اهداف را با موفقیت منهدم کنند.

وی در خصوص دستیابی به اهداف این رزمایش اضافه کرد: یکی از اهداف این رزمایش هماهنگی بین نیروهای چهارگانه ارتش در یک عملیات مشترک بود که با موفقیت انجام شد. هدف دیگر این رزمایش استفاده از تجهیزات بومی بود که بدست متخصصین داخلی ساخته و به بهره‌برداری رسید.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش انتقال تجربه به نسل جوان را از دیگر از اهداف رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: برگزاری رزمایش فرصت مناسبی برای ارزیابی آموزش‌ها و انتقال تجربه به تمامی کارکنان، فرماندهان و مجریان رزمایش است که همگی در مراکز آموزشی ارتش جمهوری اسلامی تربیت شده و آموزش دیده‌اند.

23215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1572174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =