دریادار سیاری: برای رزمایش ذوالفقار امسال ۱۵۰ سناریو را تمرین کردیم

فرمانده رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش گفت: انجام رزمایش های نظامی نشان دهنده توان دفاع کشور است که به صورت سالیانه یا در مقاطع زمانی مورد نیاز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار سیاری فرمانده رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش و معاون هماهنگ کننده ارتش در ارتباط تلفنی با برنامه «بحث روز» رادیو ایران در خصوص برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش گفت: انجام رزمایش نشان دهنده توان دفاعی کشور است و به صورت سالیانه یا در مقاطع زمانی مورد نیاز برگزار می شود که هریک اهداف راهبردی و عملیاتی خاص خود را دارد.

فرمانده رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش  اظهار داشت: در برگزاری رزمایش دو هدف راهبردی و عملیاتی را دنبال کردیم.در اهداف راهبردی توان بازدارندگی خود را بالا می بریم که در هر زمان در مقابل هر تهدیدی آمادگی مقابله را داشته باشیم و در  اهداف عملیاتی، انواع و اقسام سلاح ها را به کار گرفته و آزمایش می کنیم.
وی گفت: در رزمایش ها آموزش ها را تست میدانی کرده و به دفاع مان عمق می دهیم و هماهنگی بین نیروها را پی می گیریم و با به کارگیری سلاح ها در کنار یکدیگر برمبنای اهداف  از پیش تعیین شده سناریوهای مختلف می نویسیم. در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ حدود ۱۵۰ سناریو و ۵۰ تمرین برای نیروهای چهارگانه ارتش تعریف کردیم که همه اینها اجرا شد و  به اهداف عملیاتی دست یافتیم. اهداف عملیاتی درمسیر اهداف راهبردی ماست که همه اینها نشانگر اقتدار ارتش  است و بیانگر این واقعیت است که  هرگونه تعرضی با جواب سخت روبه رو خواهد شد.
دریادار سیاری در ادامه با تاکید بر اهمیت نیروی دریایی به عنوان یک نیروی راهبردی خاطر نشان کرد: امروز ما در دریاهای آزاد حضور داریم و خطوط مواصلاتی مان را در مقابله با  پدیده دزدی دریایی در خلیج عدن تامین می کنیم. پرچم جمهوری اسلامی ایران را در دریای سرخ، مدیترانه، دریای جنوب چین، اقیانوس هند جنوبی، اقیانوس اطلس جنوبی و شمالی تا سن پترزبورگ و جنوب خلیج فنلاند توسط ناوشکن های نیروی دریایی ارتش به نمایش می گذاریم  که نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع کشور و راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش است.
معاون هماهنگ کننده ارتش اظهارداشت: نمایش اقتدار در دریا، نشان دهنده توان عملیاتی نیروی دریایی ارتش است  و دیپلماسی دریایی می تواند بزرگترین پشتیبان کشور در حوزه اقتصاد و تامین امنیت حمل و نقل انرژی و کالا در دریاها باشد.

۲۳۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1572259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =