فارس نوشت:

یک نماینده مجلس با بیان اینکه اسلام مسئله رعایت حیا و پوشش مناسب را به مردان نیز تذکر داده است، گفت: طرح امنیت اجتماعی به صورت یکسان در جامعه اجرا شود و با مردانی که پوشش نامناسب دارند، برخورد شود.

فاطمه آجرلو در گفت‌و‌گو با  فارس اظهار داشت: قوانین ایران برخواسته از اصول اساسی دین اسلام است و بر اساس اصول اسلامی رعایت حجاب و عفت موجب حفظ کرامت افراد و ایجاد امنیت در جامعه می‌شود.

وی افزود:‌ افرادی که هنجارها، خرده فرهنگ‌ها، اصول و ارزش‌های جامعه را حفظ می‌کنند به شأن خود و تک تک افراد جامعه احترام گذاشته و با کنترل درونی بر رفتارهایشان خود را موظف به رعایت اصول و قوانین جامعه می‌کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه نیروی انتظامی و قوه قضائیه باید با هنجار شکنان برخورد کرده و آنها را ملزم به حرکت در چارچوب قوانین جامعه کنند،‌ گفت: باید با افرادی که از قانون تخطی می‌کنند برخورد شود چرا که قانون مداری و احترام به کرامت و آسایش افراد در جامعه اهمیت فراوانی دارد.

آجرلو ادامه داد: برخی افراد بد حجاب را که از روی جهل حجاب را رعایت نمی‌کنند می‌توان از طریق فرهنگ سازی با فلسفه عفاف و حجاب آگاه کرد اما عده‌ای دیگر از روی قصد به ارزش‌های کشور بی توجهی کرده و هنجار شکنی می‌کنند که باید با آنها برخورد قاطع و قانونی کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه برخورد مقطعی با بدحجابی نمی‌تواند به عنوان یک حرکت تأثیرگذار در جامعه باشد، عنوان کرد: گسترش حجاب در کشور نیازمند اقدام مستمر و کار فرهنگی دقیق است وزارت آموزش و پرورش، آموزش عالی، وزارت فرهنگ و ارشاد و‌حوزه‌‌های علمیه در ترویج عفاف و حجاب تأثیر گذار هستند.

وی اضافه کرد: اسلام مسئله رعایت حیا و پوشش مناسب را به مردان نیز تذکر داده است، علاوه بر اینکه زنان در سطح جامعه باید با حجاب و پوشش مناسب ظاهر شوند مردان نیز با به ظاهر خود توجه کنند.

آجرلو گفت: طرح امنیت اجتماعی به صورت یکسان در جامعه اجرا شود و با مردانی که پوشش نامناسب دارند، برخورد شود.

/5656

کد خبر 157228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آمونگوت IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۴
  0 0
  الان اينجوري مثلا از حقوق زنان دفاع كرديد؟
 • مهران IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۹
  0 0
  ????