چرا برخی دانش‌آموزان هنوز کتاب درسی ندارند؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: علوی تبار درباره اینکه چرا برخی دانش‌آموزان هنوز کتاب درسی ندارند و ثبت نام برای کتب درسی توضیح داد.

محمد علوی تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی در ارتباط زنده تلویزیونی درباره پیگیری مشکلات ثبت سفارش کتاب درسی در سامانه سیدا برای ثبت نام کتب درسی اظهار کرد: در ابتدا باید احراز هویت دانش آموزان صورت بگیرد و اسامی این دانش آموزان در سامانه سیدا ثبت شود و پس از اطلاعات دانش آموزان از سامانه سیدا به سامانه ثبت و فروش رسانه‌های آموزشی ارسال می‌شود.

او درباره نحوه احراز هویت دانش آموزان گفت: احراز هویت برای دانش آموزان از طریق سامانه سیدا اتفاق می‌افتد، به دلیل اینکه سامانه سیدا تازه راه اندازی شده بود، مدیران مدارس در سطح استان‌ها و مناطق و مدارس در رابطه با ثبت اطلاعات آگاهی‌ رسانی لازم را انجام نداده بودند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی ادامه داد: پس از عملیات ثبت نام که تا شهریور ماه انجام شده بود، عملیات توزیع کتاب‌های درسی را در کل کشور انجام دادیم و از اول مهر ماه تا ۲۲ آبان ماه حدود ۷۰۰ هزار نفر در سامانه سیدا ثبت نام کردند و  سفارش‌های خود را در سامانه ثبت رسانه‌های آموزشی  انجام دادند و کتاب‌های درسی خود را دریافت کردند. در حال حاضر ۱۵ میلیون و ۲۱ هزار نفر دانش‌آموز در حال حاضر کتاب درسی خود را دریافت کردند.

او ادامه داد: طبق گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش ۹۷۰ هزار دانش آموز ترک تحصیل کرده اند، این دانش آموزان عملیات ثبت سفارش را در سامانه ثبت کتاب انجام نداده اند البته ما برای تمام دانش آموزان کتاب چاپ کرده ایم.

علوی تبار گفت: به محض اینکه این دانش آموزان ثبت نام خود را انجام دهند، کتاب‌های درسی در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

۲۳۵۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1573406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =