مسیر سخت و پیچیده پرتغال و ایتالیا برای رسیدن به قطر

تیم های حاضر در مرحله پلی آف انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه اروپا مشخص شدند و شاهد رقابتی پیچیده در این مرحله خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا، صعود ۱۰ تیم صربستان، اسپانیا، سوئیس، فرانسه، بلژیک، دانمارک، هلند، کرواسی، انگلیس و آلمان قطعی شد.

۱۲ تیم هم در مرحله پلی آف حضور خواهند داشت که ۱۰ تیم از مرحله گروهی راهی این مرحله شدند و دو تیم اتریش و جمهوری چک هم از لیگ ملت های اروپا حضور خواهند داشت.

پرتغال، سوئد، ایتالیا، ولز، جمهوری چک، اسکاتلند، اتریش، ترکیه، روسیه، لهستان و مقدونیه شمالی تیم های دیگر پلی آف هستند.

بر این اساس در سید اول پرتغال، ایتالیا، اسکاتلند، روسیه، سوئد، ولز حضور دارند و در سید دوم ترکیه، ، لهستان، مقدونیه شمالی، اوکراین، اتریش (سهمیه لیگ‌ ملت‌ها) و جمهوری چک (سهمیه لیگ ملت‌ها) قرار خواهند گرفت.(سید بندی از طریق امتیازات مرحله گروهی شکل گرفته است)

برخلاف اداوار گذشته دیدار رفت و برگشت برای تیم ها برگزار نخواهد شد و تیم های حاضر در این مرحله در ۳ گروه ۴ تیمی به رقابت می پردازند و تیم صدرنشین راهی جام جهانی خواهد شد.

در مرحله گروهی بدین صورت است که از هر ۴ تیم، دو تیم با یکدیگر به صورت تک حذفی بازی می کنند و تیم های برنده، فینال آن گروه را برگزار خواهند کرد و در نهایت تیم های صدرنشین صعود خواهند کرد.

مسیری پیچیده که در آن احتمال همگروهی تیم های پرتغال و ایتالیا وجود دارد و ممکن است یکی از این تیم های صاحب نام حذف شوند.

۲۵۶ ۲۵۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1573834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =