زنگ خطر مشکلات تراکم استخوان برای دانش‌آموزان در دوران کرونا

باشگاه خبرنگاران نوشت: مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: آموزش مجازی کنونی سبب بروز مشکلات مربوط به تراکم استخوان در دانش آموزان شده است.

افشین استوار مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به آثار روحی و جسمانی برگزاری دوره‌های آموزش مجازی اظهار کرد: یکی از اقدامات وزارت بهداشت تعیین شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ایجاد شرایطی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌هاست زیرا با شیوع کرونا در کشور تحرک بدنی و فعالیت های کودکان و نوجوانان کاهش چشمگیری پیدا کرده است و این زنگ خطری برای شیوع بیماری های غیرواگیر در دوران پساکرونا خواهد بود.

او ادامه داد: باید شرایط آموزش حضوری به خصوص در مدارس هرچه زودتر ایجاد شود تا سلامت روانی و جسمانی فرزندان در آینده دچار مشکلی نشود؛ زیرا شکل گیری تراکم استخوان در دوران کودکی انجام می شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت بیان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده تغذیه سالم و فعالیت های بدنی مناسب در بین دانش آموزان سبب شکل گیری تراکم استخوان ها شده است که اگر کودکان از تحرک لازم برخوردار نباشند در آینده دچار پوکی استخوان خواهند شد.

استوار گفت: توسعه واکسیناسیون باید در کل جامعه انجام شود و اگر پوشش واکسن به اندازه کافی و لازم بالا برود می توان دانش آموزان را راهی مدارس کشور کنیم. دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید در مدرسه ها به طور دقیق رعایت شود تا والدین با خیالی آسوده فرزندان خود را به مدارس بفرستند.

۴۷۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1574318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =