انتقاد شدید رئیس فراکسیون ورزش از عزیزی‌خادم

این روزها موضوع بدهی باشگاه پرسپولیس به سرمربی اسبق خود و پرداخت آن از محل صندوق کارآفرینی و امید، حاشیه‌های زیادی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ طی روزهای اخیر ماجرای پرداخت طلب گابریل کالدرون، سرمربی اسبق پرسپولیس و برداشت این طلب از صندوق کارآفرینی و امید، حسابی سر و صدا کرده. صندوق کارآفرینی و امید، صندوقی است که وظیفه دارد تا با ایجاد شرایط برای کار آفرینی و هزینه کردن در مناطق محروم به بهبود اوضاع در این دو حوزه کمک کند اما در حالی که یک کارآفرین یا هر فردی برای دریافت ساده‌ترین وام‌ها باید هفت خان رستم را طی کند، باشگاه پرسپولیس به راحتی از این صندوق پول برداشت می‌کند و طلب سرمربی اسبق خود را پرداخت می کند. ماجرایی که البته اتفاق جدیدی نیست و قبلا هم فدراسیون فوتبال برای پرداخت دستمزد ویلموتس به فدراسیون فوتبال مبلغی را قرض داده بود که شستا تا توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال هم پیش رفت!

در همین راستا محمد مهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس گفت: در پاسخ به این سوال که چرا پرسپولیس از صندوق کار آفرینی پول گرفته و این موضوع باعث اعتراض‌های متعددی شده گفت: قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم، باید بگوییم که خود باشگاه پرسپولیس، به دلیل نتایج درخشانش در سال‌های اخیر، به اندازه کافی پول دارد و صندوق خود باشگاه پر است. اما به دلیل دیپلماسی ورزشی ضعیف، هنوز نتوانسته ایم این پول‌ها را ازafc بگیریم.

فروردین ادامه داد: اگر فوتبال ما یک مدیریت و فدراسیون کارآمد می‌داشت قطعا چنین نمی‌شد اما دیدیم که مدیران فدراسیون در ابتدا با وعده تزریق هزار میلیارد پول به فوتبال و درآمدزایی وارد شدند اما الان از جیب مردم هزینه می‌کنند یا از سازمان برنامه و بودجه پول قرض می‌گیرند و وضعیت را هم می‌بینید که داد فوتبالیست‌ها در آمده که لباس مناسبی هم ندارند.

 وی افزود: اصلا نمی‌دانیم در فوتبال چه خبر است و چه اتفاق هایی می‌افتد اما به پرسپولیس گیر داده‌ایم که چرا از صندوق کار آفرینی پول برداشته. در حالی که اگر پرسپولیس مدیریتی کارآمد داشت و کسانی که شعار دادند به حرف خود عمل می‌کردند، اصلا نیاز به برداشت پول از صندوق کار آفرینی نداشت.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس در پایان گفت: مطمئن باشید تنها راه برون‌رفت از این شرایط، اعتماد به چهره‌های بین‌المللی فوتبال و دعوت از آن‌هاست تا غیر فوتبالی‌هایی که می‌خواهند از طریق فوتبال خود را مطرح کنند کنار بروند و وضعیت فوتبال را به دست خود فوتبالی‌ها درست کنیم.

257 251

کد خبر 1574516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =