کوهکن: محاکمه احمدی‌نژاد برای متنبه شدن دیگران است/ آیت‌الله هاشمی معصوم نبودند

قرن نو نوشت: محسن کوهکن گفت که در موضوع حمله به خاطرات آقای هاشمی از یک دید دیگر به آن نگاه کنیم. بگذارید حمله کنند، نقد کنند و آیت‌الله هاشمی نیز که معصوم نبودند.

محسن کوهکن، نماینده ادوار مجلس در پاسخ به سوالی درباره اینکه در آمریکا رؤسای‌جمهور قبلی اولین نسخه خاطرات خود را به رئیس‌جمهور مستقر می‌دهد تا او را از تجربیات خود مطلع کنند. در ایران با وضعیتی که رؤسای‌ جمهور ما دچار شدند مثلاً آقای احمدی‌نژاد یا خاتمی و حتی حسن روحانی که هنوز هم عده‌ای به دنبال محاکمه او هستند این امکان‌پذیر است؟یا مثلاً آیت‌الله هاشمی فوت شدند ولی حملات به ایشان تمام‌شدنی نیست، گفت: یکی از اشتباهات ما این است که زمانی که در کلان درباره یک مسئله مهم و درست صحبت می‌کنیم، یک‌باره به سراغ مصادیق می‌رویم. شما در سؤال قبل به مورد خوبی اشاره کردید ولی مگر بحث ما آقای احمدی‌نژاد بود یا فرضاً کسی می‌خواهد به او مسئولیت بدهد؟

وی ادامه داد: یا می‌خواهیم او را روی سر خود قرار داده و حلواحلوا کنیم؟؛ من می‌گویم اگر یک جمعی دور هم نشسته و لباس جناحی را از تن دربیاورند و بگویند اصل برای ما نظام و مردم هستند؛ صدتا بد و بیراه به آن هم بگویند نباید توجهی کنند. خاطرات را نوشته و تجارب خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

آیت‌الله هاشمی معصوم نبودند

وی گفت: در موضوع حمله به خاطرات آقای هاشمی از یک دید دیگر به آن نگاه کنیم. بگذارید حمله کنند، نقد کنند و آیت‌الله هاشمی نیز که معصوم نبودند. ایشان هم ممکن‌الخطا بودند و احتمالاً در همین خاطرات نیز مطلبی را اشتباه نوشته باشند که شما یا من آن را قبول نداشته باشیم. نمی‌توان یک کتابی را که ده تا اشتباه در آن وجود دارد، به دیوار زد یا اگر پنج جمله از آن را می‌پسندیم بگویم که صفر تا صد این کتاب ایراد ندارد.

کوهکن: محاکمه احمدی‌نژاد برای متنبه شدن دیگران است

اگر از روحانی شکایت می‌شود باید به آن رسیدگی شود

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه نوع نگاه و تحلیل درست از این ظرفیت را باید سنجید، گفت: من معتقد هستم که اگر عده‌ایی آمدند و از آقای روحانی شکایت کردند، نباید موضع گرفت و باید به آن رسیدگی شود. حتماً این رسیدگی باید براساس قانون بوده و نتیجه آن اعلام شود. این رسیدگی به صورت شفاف بررسی شود و آقای روحانی یا تبرئه می‌شوند و اگر در بخشی مجرم باشد مجازات می‌شود. آقایان روحانی، رئیسی، احمدی‌نژاد و لاریجانی برای ما در نظام اصل نیستند.

محاکمه احمدی‌نژاد برای متنبه شدن دیگران است

کوهکن ادامه داد:این افراد در زمانی انتخاب شده، خدمت کردند و ما می‌خواهیم با توجه به عملکرد این افراد به یک خروجی تجربه و شیوه درست مدیریت برسیم. در اواخر دولت آقای روحانی یک فردی از من پرسید که یک رئیس‌ جمهور خوب چگونه است؟گفتم شما از آقای هاشمی گرفته تا آقای روحانی محاسن و معایب آنان را بنویسید، سپس کسی را پیدا کردید که معایب هیچ‌کدام از این افراد را نداشت،حاصل‌جمع محاسن رؤسای‌جمهور قبل را نیز داشت، او یک نیروی درجه یک و ناب است.

وی افزود: بنابراین، از پوسته مریدپروری و رؤسای قبلی باید خارج شویم؛ حتی اگر احمدی‌نژاد و روحانی را محاکمه کردند، برای متنبه شدن دیگران است که آنان دیگر راه رؤسای‌جمهور پیشین را نروند.

23216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1574704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • نادر FR ۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  35 1
  اول کارنامه خودکوهکن بررسی بشه بعد بقیه
 • محمد RO ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
  3 0
  کی از نظر شما اقای کوهکن پاک و معصوم است .همه از بالا تا پایین مقصر این اوضاع و روزگار سیاه هستند
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  2 0
  حرفش درسته به شرط اینکه مقصودی پشت حرفش نداشته باشه
 • مهدی IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  5 0
  هاشمی معصوم نبود معصوم کسی بود که می‌دانست آهن گران می‌شود با برادرش محصول ذوب آهن را خرید انبار کرد و گران فروخت از مجتمع فولاد ورق برای کارخانه گچ خود گرفت و در بازار آزاد فروخت با موافقت انتقال آب به یزد باعث این همه مشکل برای مردم منطقه خودش و کل اصفهان شد او یک خائن بود