امیرعبداللهیان:بحث ایرانیان دو تابعیتی باید یک‌بار برای همیشه حل شود

اولین نشست هماهنگی دبیران کارگروه‌های تخصصی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور به ریاست حسین امیرعبداللهیان انجام شد.

به گزارش خبرآنلاین، به دنبال تعیین وزیر امور خارجه به عنوان جانشین رئیس شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور از سوی رئیس محترم جمهور، اولین نشست هماهنگی دبیران کارگروه‌های تخصصی با حضور معاونین ذیربط وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیریت حوزه‌های علمیه به ریاست دکتر حسین امیرعبداللهیان، تشکیل شد.

در آغاز، سیدکاظم سجادی، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امورخارجه ضمن تشریح رویکرد جدید در مدیریت مسائل ایرانیان، از در اولویت قرار گرفتن موضوعاتی همچون تسهیل رفت و آمد ایرانیان به داخل کشور، بهره گیری از ظرفیت های ایرانیان مقیم خارج از کشور در سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی کشور و حفظ هویت ایرانی و پاسداشت زبان فارسی خبر داد.

در ادامه هر یک از دبیران کارگروه‌های تخصصی به بیان نظرات و دیدگاه های خود به منظور توسعه فعالیت ها و نیازمندی های امروز ایرانیان خارج از کشور پرداختند.

سپس وزیر امور خارجه و جانشین رئیس شورای عالی امورایرانیان خارج از کشور، ضمن تشریح آسیب شناسی صورت پذیرفته در این حوزه، بر ضرورت حمایت همه جانبه از ایرانیان مقیم خارج از کشور، ارتباط مستمر با معتمدین ایشان به منظور خدمات رسانی به هنگام و مشارکت دادن ایشان در تشریح مسائل و چالش‌های پیش رو ، برای حل و فصل آن تأکید کرد.

امیرعبداللهیان ضمن اولویت بخشیدن به گسترش زبان فارسی برای نسل‌های جوان ایرانی مقیم خارج از کشور، توسعه حمایت‌های قضایی، حل مشکل مشمولین غایب ایرانی، به دبیران و اعضای کارگروه های تخصصی شورای عالی توصیه کرد ضمن مشاهده ملموس مسائل و مشکلات ایرانیان، راهکارهای واقعی حل مسائل را ارائه نمایند تا پس از طی فرآیندهای قانونی و اخذ مصوبات مورد نیاز از مجلس شورای اسلامی و هیأت وزیران گام های مناسبی جهت حل مشکلات برداشته شود.

وی افزود ضرورت تدوین قانون جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور و حل مشکل دوتابعیتی‌ها از جمله مسائلی است که بایستی یک بار برای همیشه آن را با لحاظ نظرات تمامی دستگاه‌های مسئول به سرانجام مناسبی رساند.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1575297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • US ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  2 1
  "سپس وزیر امور خارجه .... بر ضرورت حمایت همه جانبه از ایرانیان مقیم خارج از کشور، ... تأکید کرد" . لطفا ایشان مورد از این حمایتها را نام ببرند با ذکر مثال ! اما ۲ مورد که خیلی راحت بدون مصوبه مجلس قابل حل هست و شما کاری انجام نمیدید اینها هستند :‌ فعلا مشمولین غایب در یک دوره خاص پس از خروج نمی توانند به کشور برگردند که با یک قانون از طرف نظام وظیفه قابل حل است و نیاز به پیچ و خم اداری ندارد ! انگار ایران میهن آنها نیستند و باید به خاطر یک موضوع خاص تبیه بشوند !!!‌ یا اینکه الان ایرانیان برای باز کردن حساب در خارج از کشور بخاطر تحریم ها دچار هزار جور مشکل هستند !!! یا اینکه برای خروج از کشور و گرفتن ویزا و تمدید ویزا به دلیل اعتبار پاسپورت مردم هم در داخل و هم در خارج مشکلات زیادی دارند !!!
 • امیر DE ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  4 2
  مشکل را برای همیشه حل کنید؟بعد چطور می خواهید پول چیفتن رو از انگلیس بگیرید یا طلبتون رو از آمریکا بگیرید.
 • GB ۲۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
  3 3
  فقط ایران هراسی مشکل ایرانیان خارج کشور نیست. بسیاری از ایرانیان دلار وارد ایران کردند و سرمایه گذاری کردند ولی متاسفانه با بی ارزش شدن پول ایران کلی ضرر کردند به خاطر همین دیگه کسی ریسک هدر رفتن سرمایه زندگیش رو که با زحمت زیاد در خارج کشور بدست آوردند نمیکنند. دولت بهتره به جامعه جهانی بپیونده تا مردم زندگی راحتی داشته باشند.