گلایه شدید یک نماینده از واردات خودروی دست دوم : توهین به مردم است

ایرنا نوشت: رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،‌ واردات خودروی دست دوم را توهین به مردم و ضرر به تولید دانست و گفت: وزارتخانه‌های صمت، راه و شهرسازی و کشور تا هفته آینده بسته پیشنهادی مربوط به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را در اختیار کمیسیون صنایع و معادن قرار می‌دهند.

«عزت اله اکبری تالارپشتی» گفت: در جلسه امروز وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی یعنی اتوبوس درون شهری، اتوبوس برون شهری، مینی‌بوس، کامیون، ون و کشنده‌ها با حضور «علی نیکزاد» نایب رییس مجلس  و نمایندگان خودروسازان، وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، کشور و... بررسی شد.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت دوازدهم اجازه واردات خودروهای سنگین دست دوم را داد که انتظار می‌رود دولت سیزدهم از این اقدام جلوگیری کند، افزود: در جلسه امروز تولیدکنندگان اعلام کردند در صورت تامین منابع مالی، توانایی تولید اتوبوس، کامیون، کشنده و... را دارند.

وی اضافه کرد: در این شرایط انتظار می‌رود دولت با برنامه ریزی مناسب و اقدامات فوری نیاز کشور به نوسازی ناوگان حمل و نقل را برطرف کند تا با تحقق این مهم از یک سو سازوکاری برای تقویت تولیدکنندگان و تامین منابع مالی موردنیاز آن‌ها فراهم شود و از سوی دیگر مکانیسمی پیش‌بینی شود که رانندگان بتوانند خودروهای سنگین را به راحتی خریداری کنند و در مضیقه قرار نگیرند.

واردات خودروی دست دوم توهین به مردم است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی واردات خودروی دست دوم به کشور را توهین به مردم و ضرر به تولید دانست و ادامه داد: از آنجا که خودروهای دست دوم وارداتی خدمات پس از فروش ندارد در واقع این خودروها بی شناسنامه هستند و رانندگان این خودروهای سنگین، امنیتی ندارند. چرا که قطعات موردنیاز برای خودروی آن‌ها به سختی پیدا می‌شود.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در این نشست مقرر شد که وزارتخانه‌های صمت، راه و شهرسازی و کشور تا هفته آینده جمع‌بندی‌های لازم را انجام دهند و بسته پیشنهادی مربوط به راهکارهای نوسازی حمل و نقل را که باید برای تصویب به شورای اقتصاد ارسال شود، در اختیار کمیسیون صنایع و معادن هم قرار دهند.

اکبری تالارپشتی خاطرنشان کرد: در ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و تبصره ۱۴ قانون بودجه سالانه، سهمی برای نوسازی حمل و نقل در نظر گرفته شده که دولت باید با استفاده از این ظرفیت‌ها اقدامات لازم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل را انجام دهد.

23217

کد خبر 1575848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مجید IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
  18 0
  مردم خودرویی که فناوریش متعلق به ۵۰ سال پیش هس رو سوار میشن مشکلی نداره؟(البته همونم ک دیگه نمیشه خرید) جان و مال مردم فقط دست مافیاهای گوناگون هس مافیای خودرو مافیای دارو مافیای ...
 • IR ۱۶:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
  13 0
  پراید 7 میلیونی 180 میلیو.ن به مردم می فروشید توهین به مردم نیست به نظر من یک مشت دلال زندگی مردم جمع شدید دور هم زندگی برایمان سیاه کردین
 • رودار IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
  3 0
  خیلی وقته داره به مردم توهین میشه حتی یکی مثل بهاره رهنما ،
 • US ۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
  3 0
  اینا همه تعطیلن کلا.
 • مرتضی IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
  3 0
  به نظر من توهین از این بدتر که بنجل به ملت می دین به قیمت بنز
 • منصور کریم خانی IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  0 0
  رفتار و تصمیم اینچنانی شما توهین به مردم است البته این هم به شگردی است
 • ایران زیبا IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
  1 0
  از 43 تا نظر، 37 تاش غیر قابل انتشاره؟ یعنی مردم اونقدر عصبانین که تو پیاماشون توهین میکنن؟ خوب این قضیه باید بررسی و عللش رو متخصصین و جامعه شناسان بررسی کنن. این هم یه جور سانسوره دیگه . نیست خبرگزاری عزیز؟؟؟ جای تاسفه برای مملکتی گه خبرگزاریهایی چون شما دارن. این پیام احتملا 38 مین نظر غیر قابل انتشاره/