انتقاد عضو خبرگان رهبری از «رباگرفتن همه بانک‌های کشور»

فارس نوشت: نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بانک‌های کشور همه ربوی هستند، شورای فقهی بانک‌ها را باید دوباره راه‌اندازی کرد تا فکری به این حال شود.

آیت‌الله سیدعبدالهادی حسینی‌شاهرودی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان که با حضور سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد اظهار کرد: گرچه وزیر اقتصاد اهل استان گلستان است اما ایشان امروز متعلق به کل ایران است و استاندار گلستان نیز متعلق به کل استان گلستان است.

وی ادامه داد: زمانی که آقای بهمنی رئیس کل بانک مرکزی بود و آقای پورمحمدی نیز معاون ایشان بود شورای فقهی بانک مرکزی تشکیل شد اما این شورا بعد از مدتی فعالیتش متوقف شد و امروز نیز این شورا تشکیل جلسه ندارد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امیدوارم این شورا دوباره فعالیتش آغاز شود و بتواند به موضوعات کشور کمک کند.

شاهرودی با اشاره به اینکه این بانک‌ها همه ربوی هستند، گفت: کشور ما کشور اسلامی است و باید این شورای فقهی احیا شود تا از این طریق بتوان اقدامات بهتری را انجام داد.

23231

کد خبر 1576850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ایرانی IR ۲۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
    1 0
    با انحصاری کردن عملیات بانکی در چارچوپ "قانون عملیات بانکی بدون ربا" و حیاط خلوت کردن بانک‌ها برای حاکمیت، آش همین آش و کاسه همین کاسه خواهد بود.