امیرعبداللهیان: ابعاد توافق تهران و باکو متنوع و در راستای منافع هر دو است

وزیر امور خارجه دیدارش با همتای آذربایجانی در عشق آباد را مثبت و دوستانه خواند و با بیان این‌که دو کشور و دو ملت فراتر از همسایگی، خویشاوند هستند، اعلام کرد: به توسعه مناسبات با همسایگان ادامه خواهیم داد.

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهور اسلامی ایران که در سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی اکو شرکت کرده بود و در حاشیه آن دیداری با «جیحون بایراموف» همتای آذربایجانی داشت، امروز (دوشنبه) در صفحه اینستاگرامش درباره این دیدار و همچنین دیدار روسای جمهور دو کشور نوشت: در حاشیه اجلاس سران اکو دیداری مثبت و دوستانه با وزیر امور خارجه آذربایجان در عشق آباد داشتم. مقدماتی برای این دیدار خوب در هفته‌های گذشته بین دو کشور طراحی شد. ابعاد توافق متنوع و در راستای منافع دو کشور و دو ملت است.

وی افزود: اراده روسای جمهور بر توسعه همه جانبه روابط است. همکاری در حوزه ترانزیت، انرژی، گردشگری، فرهنگی و غیره ... از جمله نکات مورد تأکید و توافق طرفین است.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: دو کشور و دو ملت فراتر از همسایگی، خویشاوند هستند.

رئیس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: در مورد نگرانی‌های ما رئیس جمهور آذربایجان سخنان امیدبخشی داشت و تأکید کرد که بر همین اساس عمل خواهد شد. یک روز پیش از ملاقات دو رئیس در سطح سیاسی، دیپلماتیک و امنیتی رایزنی‌های مهمی انجام شد.

وزیر خارجه اضافه کرد: به توسعه مناسبات با همسایگان ادامه خواهیم داد.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1577760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =