خبر یک نماینده از ورود کمیسیون اصل 90 به ناهنجاری‌های فرهنگی

ایرنا نوشت: رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از تکلیف قانونی به دستگاه‌های اجرایی برای تهیه گزارش‌هایی با موضوع ناهنجاری‌های اخلاقی و فرهنگی خبر داد.

حجت الاسلام «حسن شجاعی» در توضیح نشست روز دوشنبه کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با موضوع رسیدگی به تخلفات عرضه کنندگان لباس‌های ناهنجار برگزار شد، گفت: ناهنجاری‌های اخلاقی معضلی است که بر اساس درخواست عمومی باید نسبت به حل آنها اقدام شود. البته دستگاه‌های اجرایی اعتقاد دارند که در موضوع ناهنجاری‌های اخلاقی خلاءهای قانونی وجود دارد.

رییس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی افزود: تکلیفی که در نشست امروز مطرح شد، این است که خلاءهای قانونی شناسایی و رفع شود و در این زمینه تکالیفی برای دستگاه‌های مختلف اجرایی تعیین شود.

وی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها نسبت به اجرای تکالیف قانونی خود کوتاهی کردند، عنوان کرد: در نشست امروز درباره جزئیات این تکالیف صحبت شد و مقرر گردید کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد نظارتی انجام تکالیف قانونی را از دستگاه‌های مختلف مطالبه کند.

شجاعی با بیان اینکه محقق شدن  این موضوع ملی مستلزم هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی است،‌ خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد مسوولان دستگاه‌های اجرایی گزارشی از عملکرد خود و برنامه‌ای که در این موضوع دارند به کمیسیون ارائه دهند.

رییس کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: همچنین مقرر شد در آینده نزدیک دستگاه‌های اجرایی گزارش هایی با موضوع ناهنجاری‌های اخلاقی و فرهنگی تهیه و در جلسه‌ای با حضور روسای سازمان‌ها و دستگاه‌ها ارائه دهند.

23219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1577780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =