بهره برداری از نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی در شهرک صنعتی سمنان

نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی شرکت الیاف سرامیک سپید واقع در شهرک صنعتی شرق سمنان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان در برنامه بازدید و بهره برداری از این پروژه به خبرنگار خبرگزاری سیمای مرکز سمنان بیان کرد: پانل های خورشیدی این شرکت بر روی سقف سوله انبارهای این شرکت نصب و مساحتی در حدود یک هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است.

سید محمد حسینی نژاد اظهار کرد: متوسط انرژی تولیدی سالانه این نیروگاه، ۱۷۵ هزار کیلووات ساعت می باشد و نرخ پایه خرید آن ۱۲ هزار و ۷۴۰ ریال است که با اعمال ضریب نرخ تعدیل در سال نخست به بیش از ۲۰ هزار ریال خواهد رسید.

وی تصریح کرد: به منظور نصب و بهره برداری از این نیروگاه خورشیدی، مبلغ ۱۵ میلیارد ریال توسط سرمایه گذار پروژه، اعتبار صرف شده و در طی یک ماه کلیه مراحل طراحی، نصب و راه اندازی آن به اجرا درآمده است.

 حسینی نژاد با عنوان این که با بهره برداری از این نیروگاه خورشیدی، عدم انتشار آلایندگی CO۲ به میزان ۱۲۳ تن در سال، صرفه جویی ۴۹ هزار متر مکعب مصرف گاز طبیعی در سال، صرفه جویی به مقدار ۳۸ هزار و ۵۰۰ لیتر در مصرف آب یک سال و عدم انتشار آلاینده های محلی به میزان یک هزار و ۵۰ کیلوگرم در سال، از جمله ویژگی و شاخص های زیست محیطی این پروژه است.

وی با اشاره به این که در حال حاضر ۵۸ نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب زیر ۲۰۰ کیلووات در سطح استان نصب شده گفت: مجموع ظرفیت تولیدی این نیروگاه ها ۷۶۱ کیلووات است.

48

کد خبر 1577805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =