کدام نمک سالم‌تر است؟ صورتی یا سفید

باشگاه خبرنگاران نوشت: یک مطالعه جدید فواید و مضرات نمک سفید و صورتی را به تفکیک اعلام کرده است.

نمک صورتی نه تنها زیباست، بلکه دارای مواد معدنی و ریز مغذی‌های بیشتری نسبت به نمک معمولی سفید است. اما یک مطالعه جدید این ایده را که نمک صورتی برای شما بهتر است  با برخی یافته‌های بسیار نگران‌کننده، رد کرده است و اینکه نمک صورتی از سفید مفیدتر است؛ درست نخواهد بود.

با یک جستجوی سریع در گوگل می‌توانید فواید نمک صورتی را مشاهده کنید؛ از بهبود خواب تا مبارزه با پیری و غیره. همچنین ادعا می‌شود که نمک صورتی ریزمغذی‌های بسیار بیشتری نسبت به نمک سفید استاندارد دارد و بنابراین از نظر تغذیه‌ای برتر است. با این حال، تحقیقات جدید استرالیایی این مسئله را با برخی یافته‌های بسیار نگران‌کننده رد کرده است.

محققان دریافتند که در حالی که برخی از مواد مغذی مفید در مقادیر بیشتری در نمک صورتی در مقایسه با نمک سفید یافت می‌شوند (آهن، کلسیم و منیزیم)، طیفی از ترکیبات بالقوه مضر نیز در نمک‌های صورتی یافت می‌شوند.

آلومینیوم، سیلیکون و گوگرد از جمله ترکیبات غیر مغذی موجود در نمونه‌های نمک صورتی است. وجود سرب در نمک‌های صورتی نگران‌کننده‌ترین موضوعی بود که در این تحقیقات مشخص شد.

در کل نمک فارغ از هر رنگی نمی‌تواند برای سلامتی مفید باشد، نمک سرشار از سدیم است که می‌تواند فشار خون شما را بالا ببرد و اگر بیش از حد مصرف شود، می‌تواند منجر به بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله نارسایی قلبی، سنگ کلیه و حتی سرطان معده شود. نمک صورتی نیز از این قاعده مستثنی نیست و به دلیل وجود احتمالی آلاینده‌ها می‌تواند آسیب بیشتری به شما وارد کند.

4747

کد خبر 1578279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =