چهار هزار واحد مسکونی برای محرومان در قزوین احداث می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: در بخش تامین مسکن محرومان، هم اکنون عملیات احداث دو هزار واحد پایان یافته است و در سال جاری نیز چهار هزار واحد احداث می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ اصغر گونجی، مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین در دیدار با محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین، اظهارکرد: این نهاد در حادثه زلزله ورزقان یک هزار و ۶۱۴ واحد احداثی، در زلزله گیلانغرب استان کرمانشاه ۱۲ هزار واحد تعمیری و چهار هزار واحد احداثی و در سیل نورآباد لرستان نیز سه هزار و ۴۵۰ واحد تعمیری و ۲ هزار و ۵۰۰ واحدا احداثی را به انجام رسانده است.

وی اضافه کرد: استان قزوین با ۸۴۴ روستای دارای سکنه، ۶۹۰ روستای آن جمعیت بالای ۲۰ خانوار دارد که در بخش طرح هادی برای تمامی روستاها تهیه طرح صورت گرفته که با توجه به اینکه افق این طرح ها ۱۰ ساله می باشد، تاکنون طرح ۴۳۰ روستا مورد بازنگری قرار گرفته است.

گونجی با بیان اینکه تاکنون ۵۹ هزار جلد سند برای ۴۶۶ واحد مسکونی روستایی و ۹ هزار جلد سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و اداره کل ثبت و اسناد این استان صادر شده است، تاکید کرد: در بخش تامین مسکن محرومان، هم اکنون عملیات احداث ۲ هزار واحد پایان یافته است و در سال جاری نیز چهار هزار واحد احداث می شود.

وی یادآور شد: در راستای اجرای پروژه اقدام ملی مسکن نیز این نهاد در ناحیه شهری مهرگان عملیات ساخت و اجرای یک هزار و ۳۵ واحد مسکونی را آغاز کرده و در سایر مناطق استان نیز برای ۷۰۰ واحد تامین زمین شده و ۲۴۰ متقاضی نیز آورده اولیه خود را در ۶ شهرستان واریز کرده اند و اجرای آنها نیز در مرحله پایان فوندانسیون و اجرای سقف ها است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: ۳۰ دفتر روستایی با ۱۶۰ ناظر در سطح استان عملیات اجرای پروژه های بازسازی و بهسازی منازل روستایی را برعهده دارند.

46

کد خبر 1578487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =