بررسی ایمنی زایی دز یادآور واکسن رازی کووپارس وارد فاز مطالعاتی شد

دکتر «محمد حسین فلاح مهرآبادی» با اشاره به لزوم تزریق دز یادآور به دریافت کنندگان واکسن‌های کرونا در کشور گفت: با توجه به پشت سر گذاشتن حدود سه ماه از مطالعه فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس و همچنین به لحاظ اینکه دریافت کنندگان واکسن در کشور لازم است دز یادآور را دریافت کنند، بررسی ایمنی زایی و بی خطری دز یادآور واکسن رازی کووپارس در مقایسه با دز یادآور واکسن سینوفارم آغاز شده است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ دکتر «محمد حسین فلاح مهرآبادی» با اشاره به لزوم تزریق دز یادآور به دریافت کنندگان واکسن‌های کرونا در کشور گفت: با توجه به پشت سر گذاشتن حدود سه ماه از مطالعه فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس و همچنین به لحاظ اینکه دریافت کنندگان واکسن در کشور لازم است دز یادآور را دریافت کنند، بررسی ایمنی زایی و بی خطری دز یادآور واکسن رازی کووپارس در مقایسه با دز یادآور واکسن سینوفارم آغاز شده است.

وی درباره شرایط مشارکت در مطالعه یادآور شد: افراد واجد شرایط باید سه تا ۶ ماه از دز دوم واکسن سینوفارم آن ها گذشته باشد. البته در این مطالعه افراد واکسینه شده با واکسن سینوفارم به عنوان دز یادآور یک نوبت واکسن دریافت می کنند و اختصاص افراد به صورت تصادفی در یکی از دوگروه دریافت کننده واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کووید-۱۹ تولید موسسه رازی و گروه دریافت کننده واکسن سینوفارم خواهد بود.

فلاح مهرآبادی افزود: افرادی که چهار تا ۶ ماه از دز دوم واکسن های رازی کووپارس، آسترازنکا، پاستوکوک و اسپوتنیک آن ها گذشته باشد هم واجد شرایط شرکت در مطالعه هستند و این افراد فقط واکسن رازی را به عنوان دوز یادآور دریافت خواهند کرد.

مردم برای اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی http://Covpars۲.rvsri.ac.ir مراجعه کنند.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در کرج مستقر است.  

48

کد خبر 1578509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =